У Страсбурзі сьогодні, 23 січня 2017 року, розпочинається зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, що триватиме до 27 січня. Одним із головних питань порядку денного вказано обговорення функціонування демократичних інституцій в Україні. Як передає власний кореспондент УНІАН, обговорення українського питання заплановано на середу, 25 січня.
Доповідачами Моніторингового комітету є депутат від Іспанії Йорді Хукла та депутат від Німеччини Аксель Фішер. У доповіді, зокрема, буде вітатися факт проведення українською владою "амбіційної програми реформ" з метою реалізації очікувань українців під час Революції Гідності. Разом з тим доповідачі говоритимуть про те, що ці реформи проводяться в атмосфері викликів, спричинених російською агресією на сході України та анексією Криму.
Визнаючи зв'язок між Мінськими домовленостями та низкою реформ, Комітет наголошує, що відсутність прогресу у виконанні Мінських домовленостей не може бути використаний як вибачення за непроведення інших реформ, які є важливими для демократичної консолідації країни. Одночасно доповідачі констатують, що було досягнуто значного прогресу у зміні законодавчих рамок, які були необхідні для реформ. Зараз важливо, щоб ці законодавчі зміни були виконані та переведені у зміни в поведінці та практиці, зазначається в документі.
Також, згідно з порядком денним зимової сесії ПАРЄ, центральною темою є атаки проти журналістів та свобода слова в Європі, виклики та відповідальність onlinе медіа та журналістики, необхідність покласти край кібернетичній дискримінації та online виступам, які містять ненависть. Крім того, до ПАРЄ був винесений запит провести термінові дебати з питання функціонування демократичних інституцій у Туреччині та щодо ситуації в Сирії.
Як повідомляв 5.ua, 19 грудня 2016 року Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо Криму і визнала Росію державою-окупантом.