ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Петро Порошенко

У Страсбурзі на сесії ПАРЄ серед головних тем обговорять українське питання

  Обговорення щодо України заплановане на 25 січня

  У Страсбурзі сьогодні, 23 січня 2017 року, розпочинається зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, що триватиме до 27 січня. Одним із головних питань порядку денного вказано обговорення функціонування демократичних інституцій в Україні. Як передає власний кореспондент УНІАН, обговорення українського питання заплановано на середу, 25 січня.

  Доповідачами Моніторингового комітету є депутат від Іспанії Йорді Хукла та депутат від Німеччини Аксель Фішер. У доповіді, зокрема, буде вітатися факт проведення українською владою "амбіційної програми реформ" з метою реалізації очікувань українців під час Революції Гідності. Разом з тим доповідачі говоритимуть про те, що ці реформи проводяться в атмосфері викликів, спричинених російською агресією на сході України та анексією Криму.

  Визнаючи зв'язок між Мінськими домовленостями та низкою реформ, Комітет наголошує, що відсутність прогресу у виконанні Мінських домовленостей не може бути використаний як вибачення за непроведення інших реформ, які є важливими для демократичної консолідації країни. Одночасно доповідачі констатують, що було досягнуто значного прогресу у зміні законодавчих рамок, які були необхідні для реформ. Зараз важливо, щоб ці законодавчі зміни були виконані та переведені у зміни в поведінці та практиці, зазначається в документі.

  Також, згідно з порядком денним зимової сесії ПАРЄ, центральною темою є атаки проти журналістів та свобода слова в Європі, виклики та відповідальність onlinе медіа та журналістики, необхідність покласти край кібернетичній дискримінації та online виступам, які містять ненависть. Крім того, до ПАРЄ був винесений запит провести термінові дебати з питання функціонування демократичних інституцій у Туреччині та щодо ситуації в Сирії. 

  Як повідомляв 5.ua, 19 грудня 2016 року Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо Криму і визнала Росію державою-окупантом.

  Попередній матеріал
  Російське командування маскує бойові втрати на Луганщині як нещасні випадки – розвідка
  Наступний матеріал
  Савченко опублікувала "оновлені" списки полонених

  Афанасьєв: Те, що Савченко вже не делегат в ПАРЄ, це для мене свято – відео

  ВР має намір переглянути зарплати нардепам і питання перебування Савченко у делегації в ПАРЄ – відео

  Понад півсотні членів ПАРЄ виступили проти відновлення прав делегації РФ

  Заступник голови делегації у ПАРЄ розповів подробиці виступу Штайнмаєра в Асамблеї

  Президент прокоментував ухвалення резолюції ПАРЄ щодо російської агресії в Україні

  5 канал - трансляція наживо