ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Петро Порошенко

Президент прокоментував ухвалення резолюції ПАРЄ щодо російської агресії в Україні

  ПАРЄ вперше визнала Росію країною-агресором та закликала її вивести свої війська з України

  Президент Петро Порошенко відреагував на рішення ПАРЄ ухвалити резолюцію щодо політичних наслідків російської агресії в Україні та захисту проти порушень прав людини на окупованих територіях. У своєму Facebook він заявив, що це є спільною перемогою української дипломатії.

  "Вітаю схвалення резолюцій Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо політичних наслідків російської агресії в Україні та захисту проти порушень прав людини на окупованих територіях", – йдеться в повідомленні.

  ПАРЄ вперше визнала Росію країною-агресором, закликала її вивести свої війська і припинити військову підтримку бойовиків та чітко підтвердила беззаперечну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, включаючи Крим. "Це є спільна перемога української дипломатії, депутатів Верховної Ради України та проукраїнської міжнародної коаліції", – вважає Президент.

  Порошенко висловив щиру вдячність доповідачам ПАРЄ Крістіні Зеленковій (Чехія) та Марілуізе Бек (ФРН) за підтримку України на шляху реформ, засудження російської агресії та репресій Росії проти українських громадян на території тимчасово окупованого Криму та Донбасу.

  Президент також підтримав заклики ПАРЄ до єднання Європи і вироблення спільної європейської стратегії для протидії зусиллям Росії щодо дестабілізації геополітичної ситуації. "Вважаю передчасним порушення питання про відновлення повноважень російської делегації в ПАРЄ до повного припинення російської агресії та брутального порушення основоположних норм міжнародного права, в тому числі Ради Європи, а також повного відновлення територіальної цілісності України", – підсумував глава держави.

  Попередній матеріал
  Синоптики розповіли, якою буде зима в Україні
  Наступний матеріал
  Заступник голови делегації у ПАРЄ розповів подробиці виступу Штайнмаєра в Асамблеї

  Нардеп розповів, що спонукало проголосувати за резолюцію у ПАРЄ

  Успіх української делегації в ПАРЄ: Чи є шанс переламати на користь Києва хід нормандського мирного процесу

  Експерт про резолюцію ПАРЄ: як визнання факту агресії РФ в Україні вплине на тиск на Кремль

  Експерт назвав дві причини, які сприяли прийняттю резолюції ПАРЄ

  Сесія ПАРЄ: український делегат розповіла, навіщо Росія захоплює нових бранців

  5 канал - трансляція наживо