5 канал

Афанасьєв: Те, що Савченко вже не делегат в ПАРЄ, це для мене свято – відео

До програми "ЗА ЧАЙ.COM" завітав політв'язень режиму Путіна Геннадій Афанасьєв.

Сьогодні він спецпредставник Міністерства закордонних справ, а ще недавно – політв'язень Московії. Як кримський фотограф і правник за освітою Геннадій Афанасьєв перетворився на терориста з "банди Сенцова" і став лютим "правосєком", який вчиняв підпали будівлі "російської громади Криму" та офісу "Єдіной Россіі". Чому не встиг підірвати пам'ятник Леніну і скільки ще таких "терористів" лишається в Криму. Про практики НКВС-ФСБ, про те, як захистити правду на Росії і що страшніше – тортури й катування чи гібридна тотальна брехня про тебе. Чи можливе "кримське повстання" і чи "українське літо" прожене "русскую вєсну" з півострова.

Дивіться також: Забужко: Ми на передовому рубежі глобального конфлікту

Довідка. Геннадій Сергійович Афанасьєв – активіст громадянського спротиву російській окупації Криму, політв'язень. Один із обвинувачених у справі так званих "терористів групи Сенцова". Був заарештований до того, як співробітники ФСБ взяли під варту Олега Сенцова і Олександра Кольченка. Згодом був обміняний із Росією на фігурантів справи про сепаратизм.

Закінчив Таврійський національний університет за спеціальністю "право" і працював фотографом. До анексії Криму Росією в 2014 році громадською діяльністю не займався, але під час військового вторгнення Росії на півострів став брати участь в акціях протесту. З кінця серпня Афанасьєв є спецпредставником Міністерства закордонних справ України, працює у спеціальній громадській платформі, яка сприяє визволенню українців з незаконного ув'язнення в Росії.

9 травня 2014 року Афанасьєв був затриманий у Сімферополі. Його схопили на вулиці, побили, посадили до авто з мішком на голові, довго возили містом. Потім привезли до будівлі ФСБ. Пізніше на сайті ФСБ Росії з'явилася інформація, що Геннадій Афанасьєв разом з Олегом Сенцовим, Олександром Кольченком та Олексієм Чірнієм був членом диверсійно-терористичної групи "Правого сектора" й готував низку терактів на території Криму.

24 грудня 2014 року на закритому засіданні Московським міським судом визнаний винним у тероризмі й засуджений до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. У 2016 році, після звернення України до Росії з проханням про екстрадицію чотирьох засуджених українців, разом з Юрієм Солошенко був висланий в Україну – їх обміняли на фігурантів справи про сепаратизм, українських громадян, Олену Гліщінську й Віталія Діденка.

Попередній матеріал
Уряд має посилювати зв’язки з громадянським суспільством – Столярчук
Наступний матеріал
Окупанти тричі обстріляли Миронівку зі 152-мм артилерії – штаб АТО
Теги:
Loading...
Пекар: Битви виграють великі бригади - і тепер надійшов їх час - відео

Пекар: Битви виграють великі бригади - і тепер надійшов їх час - відео

Найєм: Навіть після зміни влади відкату назад не буде - відео

Найєм: Навіть після зміни влади відкату назад не буде - відео

Геращенко: Прокурор Горбатюк, який критикує переатестацію МВС, сам має бути люстрованим - відео

Геращенко: Прокурор Горбатюк, який критикує переатестацію МВС, сам має бути люстрованим - відео

Ірванець: Росте нове, модерне покоління українців, але їх ще замало для цілої країни і вони поки розчиняються -  як вода в пісок - відео

Ірванець: Росте нове, модерне покоління українців, але їх ще замало для цілої країни і вони поки розчиняються - як вода в пісок - відео

Казарін: Повернення Криму буде феєричним - відео

Казарін: Повернення Криму буде феєричним - відео

5 канал - трансляція наживо