Оксана Забужко 5 канал

Забужко: Ми на передовому рубежі глобального конфлікту – відео

Оксана Забужко: Ми на передовому рубежі глобального конфлікту, у якому бомбардують мізки більше, ніж бомбардують міста

Письменниця, поетеса, публіцист і публічний інтелектуал. Це наш гість – Оксана Забужко. З її ім'ям пов'язаний вихід сучасної української літератури на міжнародну арену. Твори письменниці перекладені понад 20 мовами.

Про безкомпромісний діалог з "совком" та силами реваншу чи пошук національного компромісу. Про зовнішню та внутрішню агресію. Про еліту, плебс та ходіння по українському колу приреченості.

Дивіться також: Пекар: Битви виграють великі бригади – і тепер надійшов їх час

Довідка. Оксана Стефанівна Забужко народилася в місті Луцьку, у шістдесятницькій родині з давніми історичними традиціями. За словами письменниці, свою філологічну освіту вона отримала вдома. Розпочаті у вересні 1965 р. репресії проти української інтелігенції змусили родину покинути Луцьк, і з 1968 р. Забужко мешкає в Києві.

Закінчила філософський факультет (1977-1982) та аспірантуру з естетики (1985) Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. Захистила кандидатську дисертацію на тему "Естетична природа лірики як роду мистецтва" (1987). З 1989 р. – старший науковий співробітник Інституту філософії НАН України.

1992 року викладала українську культуру в Університеті штату Пенсильванія як запрошений письменник. У 1994-му отримала стипендію Фонду Фулбрайта і викладала українську літературу й культуру в Гарвардському та Піттсбурзькому університетах.

Ключовими у творчості Оксани Забужко є теми національної ідентичності і гендеру. Перший роман Забужко, "Польові дослідження з українського сексу", один із "засадничих текстів української літератури пострадянського періоду", вийшов у 1996 році і викликав бурхливі та суперечливі реакції критиків і читачів.

Твори письменниці перекладені понад 20 мовами. Вистави за творами письменниці йдуть на багатьох театральних сценах України, Європи і Північної Америки. Є лауреатом багатьох українських та міжнародних нагород: літературна премія Global Commitment Foundation, премія з літератури Союзу Українок Америки, орден Княгині Ольги III ступеня, відзнака "Золотий письменник України", лауреат Всеукраїнської премії "Жінка ІІІ тисячоліття" в номінації "Рейтинг" тощо.

Дивіться також: Ірванець: Росте нове, модерне покоління українців, але їх ще замало для цілої країни і вони поки розчиняються – як вода в пісок

Попередній матеріал
Німецька поліція розшукує вихідця із Тунісу, який міг вчинити теракт у Берліні
Наступний матеріал
Штаб АТО: бойовики гатять з важкої артилерії та БМП на кількох напрямках

Оксана Забужко отримала престижну літературну премію

Забужко не знала про позов Медведчука до неї щодо відшкодування моральної шкоди

Пекар: Битви виграють великі бригади - і тепер надійшов їх час - відео

Найєм: Навіть після зміни влади відкату назад не буде - відео

Геращенко: Прокурор Горбатюк, який критикує переатестацію МВС, сам має бути люстрованим - відео

5 канал - трансляція наживо