Twitter / @ERushton

Німецька поліція розшукує вихідця із Тунісу, який міг вчинити теракт у Берліні

  У країні посилили заходи безпеки, адже побоюються нових можливих нападів

  За кермом вантажівки, яка задавила на смерть 12 відвідувачів різдвяного ярмарку у Берліні, міг перебувати громадянин Тунісу. Його вже оголосили у розшук. У країні посилили заходи безпеки, адже побоюються нових можливих нападів. Утім, різдвяний дух німців нікуди не зник, а ярмарки вже відновили свою роботу.

  Масштабні поліцейські рейди провели одразу в кількох районах Берліна та на кордоні з Нідерландами. Правоохоронці шукають нового підозрюваного, який скоїв теракт у столиці у понеділок. У розшук оголосили громадянина Тунісу. Як стверджують слідчі, він міг прибути до країни у липні 2015 року. Він хотів отримати притулок у Німеччині, однак йому відмовили. Вважають, що саме цей підозрюваний кермував  вантажівкою, що в'їхала у натовп людей на різдвяному ярмарку .

  Через теракт німецький уряд вніс на розгляд парламенту новий законопроект. Він посилює діяльність спецслужб. Зокрема, надає широкі повноваження силам безпеки у сфері відеоспостереження. Це має допомогти затримати підозрюваних, вважають урядовці.

  Тим часом, у Берліні знову відкрилися різдвяні ярмарки. Попередньо встановили додаткові загородження, які убережуть від атак на транспорті. Люди кажуть, що теракт не має зірвати Різдво в Німеччині. До місця трагедії місцеві мешканці продовжують нести квіти.

  Поблизу  меморіального комплексу кайзера Вільгельма, люди співали різдвяних пісень та виконали твір про мир  "Ми – це весь світ".

  Через теракт посилили заходи безпеки у великих містах Бельгії, Франції, Великої Британії та Нідерландів. Правоохоронці не виключають нових нападів, пов'язаних з ісламськими терористами. 

  Ілія Куса, "5 канал"

  Попередній матеріал
  "Назвемо поіменно усіх, хто у неволі": соціальна акція у Львові
  Наступний матеріал
  Забужко: Ми на передовому рубежі глобального конфлікту – відео

  Серед жертв теракту в Берліні може бути українець – посол

  Стало відомо, хто взяв на себе відповідальність за теракт у Берліні – ЗМІ

  Власник вантажівки упізнав водія, що врізався у натовп на різдвяному ярмарку в Берліні – ЗМІ

  У трагедії з вантажівкою в Берліні за попередньою інформацією ніхто з українців не постраждав – посол

  ЗМІ: Берлінська поліція затримала не ту людину, справжній вбивця може бути на свободі

  5 канал - трансляція наживо