Інсулін
Інсулін do4a.com

В МОЗ розповіли про 500 млн грн економії на інсуліні

  Електронний реєстр інсулінозалежних пацієнтів дозволяє боротися із корупційною складовою і виключає використання "мертвих душ"

  Впровадження реєстру інсулінозалежних пацієнтів дасть змогу зекономити 500 млн грн витрат на закупівлю інсуліну. Таку цифру назвав заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський, передає "Укрінформ".

  "Сьогодні в Україні ми маємо перший по суті повноцінний електронний реєстр пацієнтів, через який здійснюється забезпечення пацієнтів препаратами інсуліну. І завдяки ретельному обліку пацієнтів, препаратів, аптек і рецептів ми маємо змогу раціонально витрачати гроші (на забезпечення пацієнтів інсуліном – 5.UA). Навіть за приблизними розрахунками, екстраполюючи дані з тих областей, де реєстр працює на 100%, ми бачимо, що за рік можна уникнути нерозумних витрат та зекономити до півмільярда гривень", – зазначив Лінчевський.

  За його cловами, раніше лікар та пацієнт залежали від того, чи провели місцеві органи влади відповідні тендери, і який саме інсулін був закуплений. Відтепер лікар має змогу виписувати саме той препарат, який необхідний хворому.

  "Завдяки роботі реєстру тепер кожен пацієнт має змогу отримати в аптеці той інсулін, який йому призначає лікар, а держава відшкодовує аптеці вартість цього препарату… Зараз кожна аптека, яка підключена до цього реєстру, знає і про кількість пацієнтів, і який інсулін їм потрібен", – пояснив заступник міністра.

  Він також наголосив, що електронний реєстр дозволяє боротися із корупційною складовою, виключає використання "мертвих душ". За даними МОЗ, за старою системою потреба в інсуліні на 2017 рік була в 220 тис. пацієнтів. Із запровадженням електронного реєстру, на 1 серпня 2017 року в нього було внесено 174 тис. пацієнтів.

  Попередній матеріал
  Пішла з життя відома українська телеведуча кулінарних шоу
  Наступний матеріал
  Із зали суду в палату: Коханівського повезли до лікарні