5 канал

З 2018 року Україна переходить на оплату медичних послуг за кожного пацієнта – Супрун

У наступному році держава оплатить за новою схемою базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів

Починаючи з 2018 року держава буде оплачувати конкретні медичні послуги, надані пацієнтам на різних рівнях медичної допомоги.

Про це на брифінгу сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє "Укрінформ".

"Від 2018 року на первинній ланці, коли кожна сім'я обирає свого лікаря, всі послуги надаються безкоштовно, весь перелік цих послуг надається безкоштовно. У 2019 році перейдемо на безкоштовні послуги спеціалістів у поліклініках, в 2020 році через державну страховку, за яку громадяни заплатили через податки, будемо сплачувати медичні послуги в госпіталях", – сказала Супрун.

Зазначається, що в 2018 році держава оплатить за новою схемою базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. Затверджені новий перелік послуг первинної медичної допомоги та нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги. Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, направлення, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи. Набір аналізів, які входять у перелік, поступово розширюватиметься.

Супрун також повідомила, що уряд затвердив 19 нормативних актів стосовно запровадження різних етапів медичної реформи, серед яких положення по створення Національної служби здоров'я, через яку здійснюватиметься оплата за медичні послуги. Документ вступить у дію після підписання Президентом законопроекту №6327. І від цього залежать терміни впровадження реформи. На початку січня буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня вона буде утворена та розпочне роботу.

Крім того, затверджена методика розрахунку вартості медичної послуги.

Також були внесені зміни до положення про направлення громадян України на лікування за кордон. Серед іншого удосконалений механізм фінансування та передбачена можливість залучення коштів для оплати лікування з благодійних фондів, коштів місцевих бюджетів, інших незаборонених законодавством джерел.

Це дасть можливість не лише ефективно використовувати бюджетні кошти, а й не зволікати з процесом направлення на лікування за кордон. Відтепер, коли пацієнт потребує невідкладного лікування, він може виїжджати в клініку на лікування з того моменту, коли комісія поставила його на облік.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Вдома: Як зустрічали звільнених з ОРДЛО заручників у "Борисполі" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Google розробила просунутий синтезатор мови нового покоління
Наступний матеріал
У Мін’юсті розповіли, що е-підпис та печатку можна буде зробити через мобільний
Loading...

Зворотній відлік: оприлюднено перелік безкоштовних послуг у межах медреформи

Прес-конференція керівництва МОЗ щодо медичної реформи – відео

Індекс здоров'я: В якій області українці найбільше витрачають на ліки

Помилки у деклараціях, візити в Крим, проблеми з грамотністю: яка вона, нова суддя ВСУ

Чого чекати українцям від погоди на Новий рік

5 канал - трансляція наживо