Google
Google vidia.org

Google розробила просунутий синтезатор мови нового покоління

Google створив систему синтезу мови, яка майже не відрізняється від людини. Він називається Tacotron 2 і заснований на нейромережі

Система перетворення тексту на природну для вуха мову Tacotron 2 виконує це завдання ефективніше за своїх попередників Tacotron і WaveNet, повідомляє "НВ" з посиланням на TechCrunch.

Попередні системи генерації мови мали ряд істотних недоліків. WaveNet, приміром, видавала дуже різкі звуки. Tacotron краще порався з інтонаціями, але не міг видавати повноцінний "мовний продукт".

Алгоритм Tacotron 2, який представлений командою розробників Google за участю Джонатана Шена, працює на основі двох нейронних мереж. Друкована версія конвертується в спеціальну Tacotron-спектрограмму, в якій розподіляються ритм і наголоси, а слова генеруються в аналогу WaveNet. Крім того, додана система збору даних для навчання нейромережі, пише "Новое время".

Аудіозапис справді схожий на мову живої людини. Темп мовлення звучить досить переконливо, а основні затримки відбуваються на словах з незвичайною вимовою. Щоправда, частина слухачів у коментарях стверджує, що деякі слова система вимовляє "ламано".

Зразки роботи Tacorton 2 можна прослухати на офіційному сайті Google. Ця технологія, швидше за все, одразу почне використовуватися в продуктах компанії.

Однією з основних проблем нового алгоритму є відсутність регулювання тону мови. Не можна передбачити, яка фраза буде виголошена піднесено, а яка — грубо.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Фінальний дизайн iPhone 8: що цього разу вигадали у компанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Чого чекати українцям від погоди на Новий рік
Наступний матеріал
З 2018 року Україна переходить на оплату медичних послуг за кожного пацієнта – Супрун
Loading...

Google знищить мільйони додатків для Android-смартфонів

Ілон Маск показав надпотужну ракету Falcon Heavy

Ера цифри: Яка країна першою відмовилася від мережі FM-радіостанцій

Автоселфі й комікси з відео: які експериментальні новинки запропонував Google

Найпопулярніші запити в Google: що найбільше шукали українці у 2017-му році

5 канал - трансляція наживо