Система біометричного контролю
Система біометричного контролю 5 канал

Сканування документів та відбитків пальців: ДПСУ показала роботу системи біометричного контролю

Прикордонники запевняють – відтепер державний кордон закривають на біометричний замок

Біометричний контроль запроваджує від нового року Україна на кордоні для іноземців з 70 країн. Зокрема, для росіян – збиратимуть відбитки пальців й перевірятимуть усіх охочих в'їхати до країни одразу за кількома базами – Інтерполу, Нацполіції та СБУ. Всі пункти пропуску на українсько-російському кордоні вже обладнані необхідними для цього новітніми системами. Як вони працюють – бачила на власні очі кореспондентка "5 каналу".

 

На вилученому підробному паспорті прикордонники демонструють новацію – сканер, який упродовж чотирьох секунд перевіряє справжність документів.

"Коли ці дані зчитані, вони автоматично надходять до нашої центральної бази даних – перевіряються за так званими "стоп-листами", за дорученням правоохоронних органів, і паралельно формується запит до Інтерполу. До бази даних, яка знаходиться в Ліоні", – пояснює заступник начальника управління зв'язку ДПСУ Олександр Король.

Відтепер іноземці з 70 країн та особи без громадянства проходитимуть посилений контроль під час в'їзду в Україну. Окрім паспортного – ще й біометричний. За шість секунд прикордонники зчитують відбитки п'яти пальців. Якщо в українських правоохоронців чи Інтерполу є запитання до іноземця, відповідати на них запрошують на другу лінію контролю.

Американський сканер на французькому програмному забезпеченні за три секунди обробляє до 2,5 млн відбитків пальців, порівнюючи його із щойно зчитаним. Такі новації стосуються громадян із країн найбільшого міграційного ризику. Серед них – і Росія.

"Ми захищаємо себе від сумнівних особистостей – з країн Азії, Близького Сходу, Російської Федерації, з інших країн. Такий перелік буде постійно під моніторингом і РНБО прийматиме відповідні рішення", – наголошує міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Йому вторить секретар РНБО Олександр Турчинов: "Найбільші проблеми ми маємо з Російською Федерацією, з якої перетинають кордон і шпигуни, і диверсанти, і провокатори. Жоден підробний паспорт, жоден паспорт, виписаний розвідникам, шпигунам на вигадане прізвище – вже не працюватиме".

Систему біометричного контролю вже встановили на 157 стаціонарних та авіаційних пунктах пропуску, зокрема – охопили всі ділянки українсько-російського кордону. Запустять її – з нового року. І перевірятимуть іноземців не лише на в'їзді, а й на виїзді.

"Наша система фіксує кількість діб, та скільки особа, коли заїхала в країну, перебуває на території. Якщо вона прострочила термін у 90 діб, то засвічується прапорець, і ми вже складаємо відповідні протоколи. Дуже мало країн, які мають такі можливості", – наголошує голова Держприкордонслужби Петро Цигикал.

9,5 тисяч іноземців прикордонники цьогоріч не пустили в Україну. Запевняють – відтепер державний кордон закривають на біометричний замок.

Леся Головата, Олексій Іванченков, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

МОУ показало "Саурона" та "Каспера": системи спостереження за дронами та екстреної евакуації – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Від "Щедрика" до "Let it snow": в аеропорту "Бориспіль" влаштували святковий концерт
Наступний матеріал
Справа "кримського дезертира": суд продовжив ув'язнення Одинцова
Loading...