Паланка
Паланка 5 канал

"Два в одному": Україна та Молдова запровадили спільний контроль у КПП "Паланка"

За словами водія, якщо раніше оформлення в нього забирало дві години, то тепер – 20 хвилин

Спільний контроль у пункті пропуску "Паланка", що в Одеській області, запровадили Україна та Молдова – тож відтепер прикордонники обох країн працюють пліч-о-пліч, що дає змогу значно пришвидшити оформлення документів та перевірку багажу. Кажуть, перетнути кордон можна вже за лічені хвилини, чи це так – далі в сюжеті.

Пункт пропуску "Паланка" на території Молдови. Українські митники і прикордонники перевіряють речі та документи. Все забирає лічені хвилини. Раніше, аби перетнути кордон у цьому місці, необхідно було пройти контроль як на території Молдови, так і на території України. Віднині представники обох країн працюють спільно на одному пункті пропуску.

"Раніше оформлення візи разом з молдовською забирало дві години, влітку. Відпочинок, багато людей, наплив великий, а зараз – три пасажири десь за 20 хвилин, думаю, швидше може бути", – радіє водій маршрутки Вержил Педуре.

"Тепер громадяни й транспортні засоби зупиняються лише один раз. Процедуру контролю здійснюватимуть митники і прикордонники України та Молдови в одному місці", – уточнює речник Білгород-Дністровського прикордонного загону ДПСУ Іван Іванчук.

З нагоди початку спільного контролю прибули керівники прикордонних відомств України та Молдови. Нині пункт пропуску обслуговує лише автiвки, вантажівки вагою не більш як 3,5 тонни та пасажирські автобуси, в яких не більше 20 пасажирів. Тих, хто не відповідає цим нормативам – відправляють до пункту пропуску в Старокозаче, що за 20 км звідси.

Це вже шостий пункт пропуску на українсько-молдовському кордоні, де прикордонники та митники двох країн працюють спільно. Раніше таку процедуру запровадили в Кучурганах, Рені, Россошанах, Кельменці та Кривій. 

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Готовність №1: Прикордонники показали, як зміцнили рубежі через "Захід-2017" в Білорусі – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Від Лисичанська до Франківська: як Україна засяяла новорічними вогнями
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": справжній український джазмен Олексій Коган в ефірі "5 каналу"
Loading...