Шість сотень нових українських прикордонників стали до виконання службових обов’язків. Це випускники пілотного проекту "Нове обличчя кордону", які успішно пройшли всі випробування і заступають до захисту територіальних меж України.
Одна з випускниць проекту – викладач іноземних мов Жанна Лінійчук. Тепер колишній педагог служитиме на міжнародному летовищі у Борисполі.
"Мої обов’язки – перевірка документів, володіння іноземними мовами, і взагалі спілкування з пасажирами і людьми, які відвідують Україну", – розповідає жінка.
Хоча випробування для всіх охочих були не з легких, Жанна з усім впоралася: "Вимоги дуже жорсткі. В нас було тестування, психологічні тести, тести з англійської мови, а також фізична підготовка".
Перший етап пілотного проекту "Нове обличчя кордону" за підтримки Посольства США та Міжнародної організації з міграції тривав в Україні вісім місяців. За словами партнерів, це абсолютно новий підхід у роботі українських прикордонників.
"Всі, хто тут стоїть, символізують новий підхід до вибору персоналу, який базується на чесності, прозорості, професійності та відсутності корупції. На вас чекає найбільший виклик – збереження цих принципів чеснот, об’єктивності та справедливості у вашій повсякденній роботі", – заявив заступник голови місії США в Україні Джордж Кент.
Новоспечені шість сотень прикордонників розпочали службу в міжнародному аеропорту Бориспіль, на залізничній станції "Київ-Пасажирський" та на КПП "Краковець", що на кордоні з Польщею. А вже до кінця наступного року за допомогою проекту новими кадрами планують укомплектувати і решту контрольно-пропускних пунктів.
Більше про нових прикордонників – дивіться в сюжеті:
Наталка Коцкович, Олександр Фенько, Київська область, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Під Новоайдаром прикордонники "знешкодили" ворожу групу – фоторепортаж з навчань