Мобільний шпиталь в АТО
Мобільний шпиталь в АТО 5 канал

"Янголи плоті": як медики Майдану рятують життя армійців в АТО

Медики, які допомагали пораненим на Майдані, тепер евакуюють постраждалих бійців з передової. Саме їм належить ідея створення добровольчого мобільного шпиталю, який працює в зоні АТО. Як добровольці рятують життя на передовій – далі в сюжеті журналістів "5 каналу"

Необхідність у мобільному шпиталі цивільні медики відчули під час Іловайської трагедії. Все медичне обладнання і ліки надають мобільному госпіталю волонтери. А працюють там медики з усієї країни. 

Допомогу пораненому з наскрізним кульовим пораненням медик добровольчого мобільного шпиталю Сергій називає чи не найскладнішим в його практиці. Журналістам демонструють відео, відзняте безпосередньо під час порятунку бійця.

До початку російської агресії Сергій працював фельдшером швидкої допомоги в Сумах. Останні два роки – рятує життя бійцям на лінії фронту. 

"Коли сталася Іловайська трагедія, коли дуже багато було загиблих і виникла потреба у медиках для надання допомоги, зібралися медики, які були на Майдані. Добровольцями приїхали сюди", – розповідає фельдшер першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова.

За його словами, найцінніше на передовій – це кровоспинне. "Кровоспинне, бо найбільше хлопців гине через втрату крові", – каже Сергій.

Першу допомогу безпосередньо на передовій постраждалим армійцям надають військові медики. Евакуюють бійців на цій ділянці фронту вже добровольці. На те, щоб доправити пораненого до шпиталю, є щонайбільше півгодини.

"Нам на точці передають хворого. Лікарі його стабілізують, а моя робота – якомога швидше та акуратніше довезти його до лікарні", – розповідає про свою зону відповідальності водій першого добровольчого мобільного шпиталю Любомир.

Добровольці кажуть: кількість кілометрів, "наїжджених" дорогами Донбасу, не рахують, як і кількість евакуйованих поранених.

"Кожна якісна допомога для мене – це перемога, якій я радію", – ділиться фельдшер Сергій .

Останні декілька діб роботи в лікарів тут поменшало, оскільки на позиціях поблизу Богданівки панує тиша. Але бійці тишу пов'язують із ротацією в лавах ворога, який ще не встиг "освоїтися". Тож армійці готуються до нових провокацій.

 

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Квіти і "нові намети" на Майдані: як минула четверта річниця Євромайдану у Києві
Наступний матеріал
"Новоспечені прикордонники": хто здолав пілотний проект та поповнив лави ДПСУ
Loading...