5 канал

Мобільна стоматологія майже на передовій: закарпатські лікарі завітали до Попасної

Приїзду медиків бійці чекають із нетерпінням – на лікування зубів зазвичай бракує часу, бо більшість із військових тримають оборону в полях

Відносним затишшям на Луганському напрямку в зоні АТО скористалися волонтери-стоматологи. Закарпатські медики завітали до захисників Попасної. Під час власних відпусток вони рушили на схід.

Володимир Степа, лікар-стоматолог із Закарпаття, працює вже третю добу поспіль. За цей час прийняв зо півсотні бійців 10-ї гірсько-штурмової бригади, яка захищає Попасну. Впевнений: "Солдат добрий – коли він здоровий, коли нічого не болить! Всі розуміють, що коли болить зубна біль, люба біль – не хочеться ні їсти, ні пити, ні спати, ні воювати".

Він уже вчетверте вирушає на Схід. На цей час – спеціально бере відпустку. У його мобільному стоматологічному кабінеті побували понад 1 тис. бійців. На стан зубів армійців значно вплинула війна, каже стоматолог: "Вода, хвилювання, війна. То багато в чому. Люди, які з західних регіонів – вони не звикли, та й будь-кому поміняй воду, на якій виріс, на якій готує, живе… І каміння багато, відкладень багато".

Приїзду медиків бійці чекають із нетерпінням. На лікування зубів зазвичай бракує часу. Більшість із військових тримають оборону в полях. Мобільну стоматологію волонтери обладнали на базі колишнього реанімобіля. Живиться вона від генератора. Працює кабінет на колесах – майже на передовій. " Хлопців ми звідти централізовано забираємо, привозимо сюди, на базу медичної роти, де працює даний пересувний кабінет і надається планова стоматологічна допомога", – пояснює командир медичної роти Микола.

Саме планового лікування найбільше бракує захисникам. Штатного стоматолога в бригаді немає. По екстрену допомогу звертатися доводиться до Сєверодонецька, що за 60 кілометрів від Попасної. Ще одна мобільна стоматологія нині працює на Донецькому напрямку.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Футбольні фанати судитимуться з Федерацією футболу: обурені порушенням Конституції
Наступний матеріал
Недодекомунізоване село Кубей: чому на Одещині Леніну голову відірвали
Loading...