Валентина Сімоненко
Валентина Сімоненко 5 канал

Помилки у деклараціях, візити в Крим, проблеми з грамотністю: яка вона, нова суддя ВСУ

Громадська рада доброчесності обурена рішенням Вищої ради правосуддя про затвердження Сімоненко на посаду

Валентину Сімоненко таки затвердили суддею нового Верховного Суду. Таке рішення ухвалила Вища рада правосуддя на сьогоднішньому засіданні. І цим обурена Громадська рада доброчесності. Активісти неодноразово закликали відхилити кандидатуру Сімоненко. Кореспондент "5 каналу" Євгенія Подобна була присутня на засіданні.

"Гаряче" стало ще під час самого засідання ВРП. До зали сьогодні прийшли представники кількох громадських організацій із плакатами й транспарантами, на яких були заклики не ухвалювати кандидатуру Сімоненко. Бо ж і Рада доброчесності дала негативний висновок щодо кандидатури судді. Апелювали до цілого ряду причин – це і помилки у е-деклараціях, і візити на окуповану територію, і наявність родичів в окупованому Криму. Крім того, йшлося про безграмотність судді – мовляв, у мотиваційному листі Сімоненко була ціла низка помилок.

"Її призначено в новий Верховний Суд. Тільки в мене питання, а причому тут ми, громадяни, які мають соромитися цього призначення, бо людина безграмотна. І мови не знає, і не розуміється у важливих питаннях юридичних. В якої сестра на окупованій території, рідна сестра на окупованій території, і працює на окупаційну владу… І яка зумисно чи не зумисно, неправильно заповнила декларацію, не розібралися із майном своєї родини", – зазначила член Громадської ради доброчесності Наталія Соколенко.

Сама кандидатка пояснила: наробила помилок в мотиваційному листі, бо переживала стрес через смерть матері. А те, що сестра залишилася жити на анексованому півострові, ніяк не вплине на її суддівство.

"Я народилася у Вінницькій області, але все життя прожила в Криму. І там народилася моя сестра, яка залишилася там жити. Вона зробила свій вибір, і я на нього вплинути не можу… Крим – це моя майже мала батьківщина. Там проживала моя мати. Одразу після окупації вона дуже захворіла, лікуватись я її привозила сюди. За її бажанням вона була похована в Україні. Тому я була вимушена їздити туди", – зазначила Сімоненко.

Тепер слово за Президентом. Саме його підпис і вирішить, чи буде суддя працювати у Верховному Суді України. Він в оновленому форматі почав роботу з 15 грудня. 115 служителів Феміди уже призначені.

Дивіться також фотогалерею:

Вибух у суді Нікополя: моторошні фото з місця події – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Наступний матеріал
Силовому захопленню Криму можна було завадити – Сенченко
Loading...

Стало відомо, хто очолить Верховний Суд України

У Києві суддя на позашляховику Land Rover насмерть збив пішохода – ЗМІ

Уперше в судовій системі України судді проходитимуть поліграф

Законодавчий казус: чому в Україні діють два Верховних Суди

Старт роботи нового Верховного суду: що говорили перші особи держави

Захід з нагоди початку роботи нового Верховного Суду за участі Порошенка – відео