Верховний Суд України відкриті джерела

Старт роботи нового Верховного суду: що говорили перші особи держави

Новий законопроект щодо створення в Україні антикорупційного суду може з'явитися в парламенті вже наступного тижня

Законопроект щодо створення в Україні антикорупційного суду внесе до Верховної Ради Президент. Про це Петро Порошенко заявив під час заходів з нагоди початку роботи Верховного Суду.

У Мистецькому арсеналі завершилися урочистості з нагоди початку роботи нового Верховного суду. Це стало підсумком досить тривалого процесу, зокрема, конкурсу? під час якого обирали суддів до Верховного суду. Вони пройшли ретельний відбір і з точки зору професійних навичок, і з точки зору доброчесності. Цим займалася Громадська рада доброчесності. На думку активістів, не всі ті, хто пройшов цей конкурс, мали б тут бути, оскільки не відповідають критеріям доброчесності. Утім, на заході був урочистий настрій, і привітати суддів прийшли перші особи держави.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що у цих суддів є можливість вписати свої імена в історію, якщо їм вдасться започаткувати створення в Україні дійсно незалежної судової системи.

Утім, сьогодні на урочистих заходах відзначали, що реформа триває, і важливим її продовженням має стати створення антикорупційного суду.

"Я просив Верховну Раду створити робочу групу для того, щоб я як Президент міг врахувати рекомендації тих чи інших фракцій, щоб уникнути дискусій і вийти на компроміс. На жаль, поки це не було зроблено. Сподіваюсь, Верховна Рада наступного тижня розблокує ситуацію з антикорупційним судом, відкликавши зареєстровані законопроекти, які є неконституційними", – заявив глава держави.

"Я дуже вам раджу створити цей суд, я думаю, що більшість у парламенті підтримає таке рішення. Судді, які там працюватимуть матимуть великий тиск, їм буде не легко, звичайно, ми маємо опиратися на рішучість міжнародної спільноти", – наголосив голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

Крім того, цього дня набирають чинності нові редакції Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства.

Рішення про дату набуття чинності кодексів було ухвалене на пленумі нового Верховного суду 30 листопада. На момент початку роботи нового Верховного суду припиняють функціонування старий Верховний суд, Вищий адміністративний суд, Вищий господарський суд і Вищий спеціалізований суд із розгляду цивільних і кримінальних справ.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Наступний матеріал
Присвоєння окремому Київському полку Президента України почесного найменування – трансляція
Loading...

Порошенко і Лагард обговорили створення Антикорупційного суду і закликали Раду до дій

"Якщо не побачу прогресу": Порошенко самостійно внесе законопроект про ВАСУ

Заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС – відео

"Чорний список" та історична правда: Як проходила зістріч Порошенка і Дуди у Харкові – ФОТО

"Варто залишити історію історикам": про що домовилися Порошенко та Дуда в Харкові

"Історію ми вже не змінимо, але можна змінити сьогоднішній день" – Порошенко про домовленість із Дудою щодо історичного питання