Петро Порошенко та Анджей Дуда
Петро Порошенко та Анджей Дуда Офіційний сайт Президента України

"Варто залишити історію історикам": про що домовилися Порошенко та Дуда в Харкові

"На рівні віце-прем'єр-міністрів та міністрів культури треба створити комісію, котра якнайшвидше скасувала б заборону ексгумації", – наголосив польський президент

Історія не має впливати на сучасні українсько-польські відносини. Про таке заявив Президент Петро Порошенко під час спільної прес-конференції зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою в Харкові. Глави держав поспілкувалися тет-а-тет і вийшли із заявами до представників ЗМІ. Про подробиці виступу знає кореспондентка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.

У Харкові зустрілися лідери України та Польщі. Зранку вони відвідали меморіал жертвам тоталітаризму, де у 1939-му році були поховані польські офіцери, розстріляні представниками НКВС. Після цього, вже на зустрічі у форматі віч-на-віч виникло історичне питання.

"На рівні віце-прем'єр-міністрів та міністрів культури треба створити комісію, котра якнайшвидше скасувала б заборону ексгумації. Це я трактуватиму як перший крок для подолання непорозуміння, яке виникло останнім часом", – зазначив після цього Анджей Дуда.

Своєю чергою, Петро Порошенко наголосив: "Від історичних конфліктів між Україною та Польщею виграє одна сторона. І це не Україна, не Польща, а Росія. І в нас є абсолютно чітке розуміння, і в Україні, і в Польщі, про це. Саме тому ми маємо знайти чіткий шлях виходу з цієї ситуації. Потрібно залишити історію історикам, а політики мають займатися майбутнім".

Окрім того, президенти обговорили питання економічної безпеки та присутності миротворців на території Донбасу. Польський лідер запевнив у підтримці щодо якнайшвидшого введення миротворчих сил. Після Порошенка Дуда має намір зустрітися з представниками миротворчої місії ОБСЄ та ООН, які перебувають у Харкові. А під кінець – поспілкується із польською діаспорою в місті.

"Чорний список" та історична правда: Як проходила зістріч Порошенка і Дуди у Харкові – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Анджей Дуда
/
Анджей Дуда
/
/

Попередній матеріал
Дуда заявив, що Польща має чітку позицію щодо миротворців ООН на Донбасі
Наступний матеріал
ВООЗ і Мінохорони здоров'я оприлюднили шокуючі дані щодо насильства над дітьми
Loading...

"Найбільший проект цього року": в метро Харкова інвестують 320 млн євро

Суд продовжив арешт водійці Lexus Олені Зайцевій

"Чорний список" Польщі: Чи можна дізнатися, кому з українців заборонений в'їзд

"Я визнаю свою провину і готова нести покарання" – зізнання Зайцевої в ході судового засідання

У Харкові відбувається судове засідання щодо водійки Lexus Зайцевої – відео

Смертельна ДТП у Харкові: чи продовжать водійці Lexus Зайцевій тримання під вартою