Понад 1,5 тис. студентів майже з 70-ти коледжів та вишів взяли участь у дослідженні Міністерства охорони здоров'я та ВООЗ щодо травм, яких вони зазнали у дитинстві. Про це повідомляє "5 канал".
Виявилося, що 75% студентів стикалися з насильством у родинах. У кожному третьому випадку вони пережили психологічне насильство, в кожному четвертому – фізичне. Результати дослідження підтвердили, що такі травми призводять до саморуйнації – 23% серед опитаних курять, 14% вживають наркотики.
"Несприятливі події в дитинстві дуже поширені. Один із трьох опитаних студентів зазнавав у малому віці емоційного насильства. Один із чотирьох студентів – фізичного. Це свідчить про те, що слід негайно розв'язувати проблеми, пов'язані з насильством над дітьми. На основі цих результатів треба розробити стратегію запобігання насильству та травматизму, яка має підтримуватися законодавчо", – зазначив керівник офісу ВООЗ в Україні Марте Еверард.
"У Європейському регіоні через жорстоке ставлення смертність серед дітей віком до 15-ти років становить 850 осіб на рік. Найвищий рівень спостерігаємо у країнах СНД. Ми бачимо, що ця проблема в усьому світі є дуже серйозною. Від фізичного насильства потерпає кожна четверта дитина, кожна десята – від сексуального", – відзвітував представник Департаменту запобігання насильству та травматизму Європейського регіонального Бюро ВООЗ Дінеш Сетхі.
За даними ВООЗ, за минулий рік від різних форм насильства у світі постраждало більше одного мільярда дітей. За статистикою, якщо дитина щонайменше чотири рази зазнавала насильства в родині, то ризик того, що вона піде на самогубство, зростає до 49-ти разів.
Нагадаємо, 7 грудня Верховна Рада ухвалила закон щодо протидії домашньому насильству.
Дивіться також фотогалерею:
Любі донечки: Родина фотографів зробила зворушливий проект про роль батька у вихованні дівчаток