"Дитяче містечко" в одному з університетів Харкова
"Дитяче містечко" в одному з університетів Харкова 5 канал

Новація для батьків: в одному з університетів Харкова з'явилося "дитяче містечко"

У закладі – близько 100 викладачів-батьків, та ще більше – студентів, яким деколи доводиться обирати між навчанням та батьківськими обов'язками

В одному з університетів Харкова з'явився простір, де батьки – викладачі та студенти – можуть залишати своїх дітей на час пар. Так тут намагаються поєднати навчання та професійну діяльність – із доглядом за дітьми. В центрі малеча отримує максимальну увагу. Окрім викладача та дитячого психолога, там працюють і студенти-аніматори. Новації лише декілька днів, а вона вже стала популярною.

4-річний Валентин відвідує ігрову кімнату лише декілька днів, але вже почувається тут як удома. Час від часу хлопчик ходить на роботу з батьком – деканом факультету Олегом Калмиковим, адже вдома його залишити немає з ким: "Він у мене сидів у кабінеті, сидів за комп'ютером, переглядав мультики. Самі розумієте, це спричинює цілий ряд труднощів та незручностей".

Ініціатива створення дитячого простору народилася три роки тому в стінах вишу, адже в закладі – близько 100 викладачів-батьків, та ще більше – студентів, яким деколи доводиться обирати між навчанням та батьківськими обов'язками. До втілення проекту залучили своїх викладачів та студентів – архітекторів та дизайнерів. Вирішили створити "Місто майстрів". Але реалізувати ідею змогли лише зараз – вистачило трьох місяців.

"Ми розглядали психологічні точки зору і ергономічність простору. Це було одне з основних завдань, оскільки потрібно було розмістити зону перебування дітей, зону тихого відпочинку, зону матері і дитини. Щоб ніхто нікому не заважав, щоб усім було комфортно", – наголошує студентка п'ятого курсу Антоніна Єрмоленко.

Аби перетворити приміщення архіву на дитяче містечко, витратили трохи більше 300 тис. грн. Грішми допомогли благодійники, а решту студенти й викладачі зробили самі. Доглядають за дітьми у вільний від роботи час викладачі, допомагають студенти-аніматори.

День у дитячому містечку коштує батькам 11 грн, які компенсує профспілка. Аби залишити малечу, слід усно попередити або зареєструватися он-лайн. Найближчим часом тут планують встановити відеокамери, аби батьки могли в реальному часі спостерігати, що роблять їхні малюки.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Коли судді – малеча: В Одесі пройшов перший Чемпіонат зі зведення пряникових будиночків – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Українське кіно: доля фільму "Кіборги" за кордоном
Наступний матеріал
Бізнесмену-втікачу Димінському повідомили про підозру через смертельну ДТП
Loading...