Соціальний експеримент у Львові
Соціальний експеримент у Львові 5 канал

Соціальний експеримент у Львові: чи реагують перехожі на насильство

Львівські патрульні констатували: 80% свідків, на жаль, намагалися пройти повз подружнє насильство

Суворі закони з протидії насильству можливо і не знадобилися б, якби навколишнє оточення жертв не було таким байдужим до того, що відбувається. На словах – усі готові бігти на допомогу. Втім, практика свідчить про інше: побачивши, як чоловік на вулиці б'є свою дружину чи подругу, вісім із десяти українців просто пройдуть повз – таку статистику вивели львівські копи, влаштувавши містянам тест на небайдужість.

Влаштувати умовну "сімейну" штурханину просто неба – це задум поліцейських. Таким чином правоохоронці хочуть простежити за реакцією інших людей, які стали свідками родинних чвар. Більшість перехожих у сімейний конфлікт не втручається.

За півгодини вуличної сімейної сцени лише один не злякався спробувати заспокоїти агресивного чоловіка. Серед них і Роман: "Певно, кожен чоловік повинен такі речі припиняти, тому що ображати дівчат – ну, не годиться". Львівські патрульні констатували: 80% свідків намагалися пройти повз подружнє насильство. І лише 20% звернули увагу на конфлікт.

"Їм цікаво, але вони навіть уявлення не мають, щоб підійти і хоча б запитати. Бо краще – "моя хата з краю". Я от стояла з іншого боку, і спостерігала, і підходила до тих людей, які проходили повз і питала: чому не звернули уваги?" – обурюється начальник відділу зв'язків із громадськістю патрульної поліції Львова Тетяна Капись.

За статистикою, патрульні поліцейські найчастіше приїздять за викликом через сімейні конфлікти. Через насильство в сім'ї в Україні щороку помирає понад 1,5 тис. жінок.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Жінки в Саудівській Аравії, яким нарешті дозволили кермувати, прийшли обирати елітні автівки

Попередній матеріал
Карколомні маневри на антикорупційному фронті: "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
Смерть 12-річного Романа на Львівщині: комісія визнала лікарів винними
Loading...