Вакцина
Вакцина Фото із відкритих джерел

Відмова від вакцинації: шлях до епідемій в Україні чи пересторога – сюжет

Україна має найнижчий показник в Європі за рівнем вакцинації дітей

Натепер в Україні вакциновані менше половини дітей, хоч і ця цифра може бути ще меншою, адже лікарі масово за хабар штампують "липові" довідки. А щоб перемогти будь-яку епідемію, необхідно, аби вакцинованими були щонайменше 95% населення – тоді хворобі просто немає серед кого поширюватися й вона згасає. Наразі в Україні статистика невтішна, передає кореспондент "5 каналу".

  • Що кажуть батьки

За свої майже чотири роки Поліна не пропустила жодного планового щеплення. Торік батьки вперше вакцинували дитину й від сезонного грипу. Нині усією сім'єю хочуть долучитися до розвінчування міфів про щеплення. Поліна Таранюк визнає, раніше сумнівалась у доцільності вакцинації, а нині вона не боїться приводити своїх синів у великі дитячі колективи.

"Сумніви були буквально хвилин 10, і тільки тому, що навколо мене знайомі мами не вакцинувалися", – каже Поліна.

Інша мешканка столиці Ольга Бірева теж переконалась у користі вакцинації: "Своїм прикладом хочу донести до всіх людей, що це все ж таки правильний шлях".

  • Мовою цифр

Торік лише 46% дітей в Україні були провакциновані. Це найнижчий показник у Європі. Утім, насправді ситуація ще гірша, кажуть експерти. Часто батьки просто купують довідки, коли віддають дитину в дитсадок чи школу.

"Як мінімум, одна третина цих цифр – хибна. Як і раніше, інформація про вакцинацію підтасовується. Лікар знає: якщо у нього будуть низькі показники, до нього прийдуть перевірять", – пояснює дитячий лікар Євген Комаровський.

  • Наслідки недбалого ставлення до вакцинації

Українським медичним довідкам про вакцинацію перестали довіряти і за кордоном. "Молоді вчені цього року виїжджали на стажування. У них попросили не лише медичну довідку обов'язкову й довідку про щеплення, а попросили результати лабораторних досліджень про стан імунітету – який рівень антитіл до цих інфекцій, які в усьому світі керуються за допомогою вакцинації", – розповів головний позаштатний епідемолог МОЗ Ірина Колесникова.

Медики попереджають, що з таким низьким рівнем вакцинації Україну можуть накрити епідемії смертоносних недуг, про які вже давно забули в Європі – кашлюк, кір, дифтерія. Причин називають дві: антивакцинальна кампанія та тимчасова відсутність препаратів.

Як МОЗ спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров'я відстежують цю проблему та як із нею боротися - дивіться у сюжеті: 

За підрахунками ВООЗ, завдяки імунопрофілактиці щороку в світі рятують понад шість мільйонів життів.

Леся Головата, Дмитро Демишев, "5 канал"

Попередній матеріал
Полковник ЗСУ пояснив, хто повинен відповідати за підрив автомобіля ОБСЄ
Наступний матеріал
"Пильний малий": першачок під час гри натрапив на шкільному подвір'ї на схрон з гранатами
Loading...