ВСУ
ВСУ 5 канал

Законодавчий казус: чому в Україні діють два Верховних Суди

У законодавстві чітко не прописали, в якій формі має припинити діяльність старий вищий судовий орган. Тепер у невизначеності – 13 суддів та майже 350 працівників апарату

Пленум Верховного суду України планує звернутися до Президента та парламенту з проханням розпорядитися щодо подальшої долі установи. А все тому, що в Україні тепер два Верховних суди.

Один почав працювати у новому складі, а старий – не завершував. І все через колізію у законодавстві, де чітко не прописано, в якій формі має припинити діяльність старий вищий судовий орган. У невизначеності перебувають 13 суддів та майже 350 працівників апарату. Адже з 15 грудня, як тільки розпочав суд у новому складі, вони припинили розгляд справ та скарг.

Рішення про звернення до керівництва держави із проханням вирішити ситуацію у Верховному суді України мали прийняти сьогодні, втім, не змогли зібрати необхідного кворуму – 10 членів пленуму. Чотири судді не з'явилися з невідомих причин.

"Що ж таке слова "припиняється" та ліквідується. Слово "припиняється" включає у себе перетворення, реорганізацію та ліквідацію. Так, ліквідується чи припиняється, чи перетворюється, чи реорганізується? Беззаперечно, ми повинні турбуватися за кожного члена нашого колективу. У випадку реорганізації вони переводяться у нову установу. Якщо ліквідація – їх викидають на вулицю", – каже в.о. голови Верховного суду України Василь Гуменюк.

"Чи можна ліквідувати і в якій формі – це проблема, де законодавець сам не вирішив. Вона продовжує існувати. І сьогодні ще перебувають на своїх посадах призначені судді Верховного суду, безстроково призначені. Це 13 осіб і 350 держслужбовців, які продовжують залишатися у трудових відносинах. В.о. голови не має права видати наказ і на свій розсуд вибрати, яку форму вибрати", – коментує ситуацію суддя Верховного суду України Богдан Пошва.

Тепер зібратися на пленум наступного разу зможуть лише після Нового року.

Нагадаємо, новий Верховний суд розпочав роботу 15 грудня. До його складу увійшло 115 нових суддів, обраних на відкритому конкурсі. Наприкінці листопада Конституційний суд почав розгляд подання старого Верховного суду України, який просить визнати законність створення нового Верховного суду. А наприкінці листопада стало відомо, хто очолить Верховний Суд України.

Попередній матеріал
Верифікація іноземців по-новому: що презентували в аеропорту Жуляни
Наступний матеріал
"Кинути лікування неможливо": суд щодо Колмогорова знову не відбувся
Loading...