Вища рада правосуддя
Вища рада правосуддя 5 канал

Обрання кандидатів у судді Верховного Суду: чи допустять "служителів Феміди" часів Януковича

Сьогодні планують розглянути 16 кандидатів – по чотири до господарського, адміністративного, кримінального та цивільного судів

Вища рада правосуддя розпочала відбір кандидатів до оновленого Верховного суду України. Засідання почалося сьогодні о 10:00. Сьогодні планують розглянути 16 кандидатів. Там перебуває кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

Кандидатів до оновленого Верховного суду обговорюють на засіданні Вищої ради правосуддя. Вже розглянули сім кандидатів із запланованих на сьогодні 16. Тобто по чотири – до господарського, адміністративного, кримінального та цивільного судів. А загалом слухання проводитимуть до 25 вересня. Потому по претендентах ухвалять рішення і спрямують подання Президентові.

Нагадаємо, конкурс пройшли 120 кандидатів. У Громадській раді доброчесності натомість заявили, що більше третини з претендентів мають сумнівну репутацію, бо брали хабарі за часів президентства Віктора Януковича та ухвалювали незаконні рішення. Зокрема, це стосується заборони мирних зібрань під час Революції Гідності. Водночас, у Вищій раді правосуддя переконують, що перед остаточним затвердженням на подання Президентові кандидатів вивчать ретельно досьє кожного з них.

Як підтвердження цього – серед кандидатів, яких вже сьогодні розглянули, був один претендент, якого Громадська рада доброчесності забракувала. Мова йде про суддю Одеського апеляційного суду Олександр Злотніков. І ось член ВРП, який вивчав його документи, рекомендував не допускати цю людину до кінцевого конкурсу і не подавати документи Президенту для затвердження на посаді судді Верховного суду. Причина – кандидат, як він сам сказав, "забув" вказати, що ухвалював рішення про заборону мирних зібрань.

Чорні іномарки та зброя: поліція Кропивницького затримала винних у стрілянині біля міського суду

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Зірвані дерева, дахи будинків, стоять поїзди: у Німеччині вирує шторм "Себастьян", є загиблі
Наступний матеріал
Мешканець Чигирина відкопав на своєму городі 200 черепів
Loading...

Експерт про справу одіозного Кицюка: ВРП діє показово на вимогу громадськості

Голова Вищого адмінсуду пішов у відставку

У справі проти ватажка "ЛНР" Плотницького усі троє суддів взяли самовідвід

Білоруський політик: Військові навчання "Захід-2017" – це удар по іміджу офіційного Мінська у світі

Мама Лободи хоче достроково скласти депутатські повноваження

Біглий Онищенко заявив, що балотуватиметься в президенти