Верховний Суд України відкриті джерела

У ВККСУ оприлюднили прізвища 120 переможців конкурсу на посаду суддів до Верховного Суду

Переможцями конкурсу стали судді, адвокати, науковці

Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднила 120 переможців конкурсу на посаду суддів нового Верховного Суду. Як повідомляє ВККСУ, в четвер увечері комісія затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Переможцями конкурсу стали судді, адвокати, науковці та фахівці з сукупним стажем.

Як передає "Інтерфакс-Україна", на прес-конференції в Києві у п'ятницю глава Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков розповів, що серед переможців конкурсу – 54 жінки і 66 чоловіків, 34 переможці - кандидати наук, 12 – доктори наук. Наймолодшому кандидату 33 роки, найстаршому – 62.

"Серед них – 91 суддя, 29 кандидатів не з системи ... Сподіваюся, що вже незабаром вони стануть новими обличчями українського правосуддя", – зауважив Козьяков. Прізвища переможців конкурсу опубліковані на офіційному сайті ВККСУ.

Водночас Козьяков зазначив, що останнє слово за затвердженням кандидатів залишається у Вищої ради правосуддя.

"У Вищої ради правосуддя є повноваження, за ними останнє слово ... чи передасть ВСП 120 матеріалів Президенту на підписання. Давайте почекаємо", – сказав глава ВККСУ.

Для участі в конкурсі, який розпочався 7 листопада 2016 року, зареєструвалися 1 тис. 436 осіб, документи подали 846, з яких до конкурсу були допущені 653, з них 625 допущені до проходження кваліфікаційного оцінювання.

В ході оцінювання учасники конкурсу склали професійні і психологічні тести, пройшли перевірку НАБУ і НАЗК, Громадської ради доброчесності. ВККСУ провела співбесіди в колегіях з 381 кандидатом.

ВККСУ за підсумками конкурсного відбору направить до Вищої ради правосуддя рекомендації по 120 кандидатах про призначення їх суддями відповідних касаційних судів у складі Верховного Суду – адміністративного, господарського, кримінального і цивільного – по 30 суддів в кожному з перерахованих судів.

Нагадаємо, як заявили експерти "Центру протидії корупції", до нового Верховного Суду увійдуть понад 80% старих суддів.

Попередній матеріал
Вперше з військовими та капеланами: як у Києві відзначають День Хрещення України-Русі
Наступний матеріал
GoCamp East для "дітей війни": Як посол Британії підлітків англійської мови вчила
Loading...

"Центр протидії корупції": До нового Верховного Суду увійдуть понад 80% старих суддів

Прес-конференція "Підбиття підсумків конкурсу до Верховного Суду" – завершено

Євробачення-2018: стали відомі місто-господар та дати проведення конкурсу

Бабусі в бікіні: У Китаї пройшов феєричний конкурс пляжної краси – фото

На Одеському кінофестивалі визначили найкращий серіал

Е-декларування: НАБУ оголосило підозру екс-голові міського суду Луганщини