fakty.ua

Вперше з військовими та капеланами: як у Києві відзначають День Хрещення України-Русі

До столиці з"їхалися віряни Української православної церкви Київського патріархату

В Україні відзначають День Хрещення Київської Русі. До столиці з усієї країни приїхали віряни Української православної церкви Київського патріархату. Після літургії у Володимирському соборі хресною ходою вони вирушать до пам'ятника князю Володимиру. За перебігом стежить кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

Рясна злива із громом та блискавками почалася та закінчилася практично одночасно із Божественною літургією, яку служив патріарх Філарет з архієреями Української православної церкви Київського патріархату у Володимирському соборі.

Тисячі прочан та священиків УПЦ КП приїхали до Києва, щоб спільно відсвяткувати День Хрещення України-Русі. Про можливі несприятливі погодні умови віряни знали, тому підготувалися заздалегідь – прихопили дощовики, парасольки та зручне взуття. Бо ж їм треба пройти хресною ходою кілька кілометрів від Володимирського собору через центр Києва до пам'ятника князю Володимиру. Духовенство та самі віряни впевнені у особливому та символічному значенні дощу в такий день.

Хресна хода цього року є особливою, адже у ній вперше організовано беруть участь також капелани та військові, що пройшли АТО. Від початку війни на сході понад півсотні священиків Київського патріархату приїжджали на Донбас, аби підтримати українських бійців. Станом на тепер 32 священики підписали контракт із ЗСУ та згодилися бути капеланами. У Володимирському соборі сьогодні посвятили особливу ікону Богородиці, яка є заступницею українських військових. Її віднесуть до Володимирської гірки, а згодом встановлять у церкві, яку мають звести на честь загиблих воїнів.

Як у Києві віряни УПЦ КП відзначали День Хрещення України-Русі – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На війні з перших днів: до Яворіва з АТО повернулася легендарна 24-та мехбригада ЗСУ
Наступний матеріал
У ВККСУ оприлюднили прізвища 120 переможців конкурсу на посаду суддів до Верховного Суду
Loading...