Мітинг під ВККС
Мітинг під ВККС 5.ua

"Мантії недоброчесних суддів" під будівлею ВККС: чого вимагають пікетувальники

Причиною чергового пікету став відбір суддів до нового Верховного суду України

Активісти вивісили під будівлею Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) символічні мантії недоброчесних суддів, які потенційно можуть увійти до Верховного суду України. Про це повідомляє "5 канал". 

Як стало відомо, активісти невдоволені, що члени ВККС не врахували понад 100 негативних висновків щодо одіозних суддів Громадської ради доброчесності (ГРД), до якої входять адвокати, правники та журналісти.

Серед працівників Феміди, які потенційно можуть увійти до Верховного суду, є люди, які не змогли пояснити свої статки, ухвалювали рішення щодо учасників Євромайдану, рішення яких скасовував Європейський суд з прав людини, запевняють активісти.

Вони вимагають від ВККС відсіяти суддів, щодо яких є несхвальні висновки громадськості. Зокрема, закликають відкрити поіменні результати голосування на пленарному засідання 6 червня. Зауважимо, щоб допустити до співбесіди та подолати вето Громадської ради доброчесності необхідно 11 із 15 голосів членів Вищої кваліфікаційної комісії.

"Будуть відбуватися пленарні засідання вищої кваліфікаційної комісії суддів, де 11 із 15 – тобто кваліфікаційна більшість повинна прийняти рішення, чи закриє вона очі на висновок Громадської ради доброчесності, чи все таки візьме до уваги. Ми хочемо, щоб це було відкрито, інакше вони всі будуть ховатися за оцю свою колективну безвідповідальність. Ми хочемо знати, хто саме із комісії вирішив так", – заявив керівник відділу адвокації "Реанімаційного пакету реформ" Вадим Місткий.

А от член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Андрій Козлов коментує: "Багато кажуть про те, що комісія начебто долатиме висновки ГРД. Це не так. Комісія що там, що тут підтверджуватиме або не підтверджуватиме здатність кандидата здійснювати правосуддя у Верховному суді. Пропозиція щодо відкритого голосування і публікації свого часу ставилася на розгляд комісії. Вона набрала 1 голос. Я думаю, це стосується аспектів фізичної безпеки". 

Як повідомлялося, ВККСУ на початку червня планує оголосити рейтинг кандидатів на посаду суддів нового Верховного Суду. Наразі відомо, що співбесіду на посади суддів до ВС не пройшли 27 кандидатів із 381 відібраних.

Попередній матеріал
Справи Онищенка, Насірова та Мартиненка: як САП розслідує найгучніші справи
Наступний матеріал
ДТП в Києві: легковик протаранив маршрутку, більше 10 постраждалих
Loading...