Мітинг під ВККС
Мітинг під ВККС 5 канал

"В мантіях та балаклавах": чому активісти пікетують Вищу кваліфікаційну комісію

Протестувальники вимагають оприлюднити всі досьє суддівських кандидатів, які беруть участь у конкурсі до Верховного суду

Під будівлею Вищої кваліфікаційної комісії суддів активісти вимагали надати доступ до суддівських досьє кандидатів, які беруть участь у конкурсі до Верховного суду.

Кілька учасників переодягнулися в мантії, закривши обличчя балаклавами, та взяли в руки порожні папки, що має символізувати відсутність інформації про кандидатів, передає кореспондент "5 каналу".

"По закону цей доступ мав би бути ще 1 грудня 2016 року. Минуло три місяці, його немає. По суті, ми не можемо реалізувати свою функцію. По суті, ми маємо тільки Google і відкритий реєстр, які не дають можливість проаналізувати кандидатів", – коментує член Громадської ради доброчесності Роман Масело.

Як зазначається, активісти просять оприлюднити всі досьє до початку співбесід, щоб учасники Ради доброчесності мали можливість підготуватися і проаналізувати інформацію. Інакше обіцяють подати на ВККС позов до суду за невиконання закону та намагання приховати інформацію.

"На сьогоднішній день ми готуємо позов проти ВККС для оскарження в законному порядку про ненадання доступу. Ми хочемо цим позовом максимально привернути увагу до цієї проблеми", – сказав керівник кампанії "Чесно. Фільтруй Суд" Тарас Шевченко.

У Вищій кваліфікаційній комісії суддів непорозуміння з досьє пояснюють колізією в законодавстві. Нагадаємо, новий Верховний суд має запрацювати вже у квітні цього року. До конкурсу допустили понад 600 кандидатів, які претендують на 120 посад. Нині – фінальна стадія відбору.

"Формування і ведення суддівського досьє кандидата на посаду судді здійснюється в автоматизованій системі. У бюджеті жодної копійки на розробку автоматизованої системи в цій частині не було і немає", – у свою чергу відповідає активістам голова ВККС Сергій Козьяков. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Затримано посадовця Чернігівської ОДА, який розкрадав гроші на ремонт соцоб'єктів – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Чернігові прощались з "майстром квадрокоптерів", що загинув за нез'ясованих обставин в АТО
Наступний матеріал
У Нацкомісії підрахували, на скільки реально зростуть платіжки за електроенергію
Loading...

ВККС внесла подання щодо звільнення двох суддів

ВККС відсторонила трьох суддів від виконання своїх обов'язків

Мін'юст підготував звернення до ВККС та ВРЮ з вимогою перевірити суддів