Верховний Суд України відкриті джерела

Співбесіду на посади суддів до ВС не пройшли 27 кандидатів із 381 відібраних – голова ВККСУ

  Процедуру конкурсного відбору завершено щодо 239 кандидатів

  Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершила проведення співбесід із 381 кандидатом на посаду судді в новий Верховний Суд. Про це розповів у ході прес-конференції голова ВККСУ Сергій Козьяков, передає "Укрінформ".

  "Колегії Вищої кваліфікаційної комісії суддів провели співбесіди з усіма кандидатами до Верховного Суду. Усього в співбесідах взяв участь 381 кандидат", – зазначив він.

  З його слів, процедуру конкурсного відбору завершено щодо 239 кандидатів. Наразі ВККСУ взяла перерву для формування загального рейтингу.

  Водночас після співбесід з'ясувалося, що 27 осіб, які претендують на посади суддів Верховного Суду, не підтвердили свою здатність здійснювати правосуддя у найвищому судовому органі країни. Таке рішення члени ВККСУ ухвалили щодо 23 суддів, трьох адвокатів і одного науковця.

  Ухвалювати рішення стосовно решти 115 кандидатів ВККСУ збирається під час пленарних засідань, які розпочнуться вже з 6 червня.

  "Ці кандидати отримали негативні висновки від Громадської ради доброчесності стосовно відповідності критеріям професійної етики та доброчесності. Водночас члени ВККСУ вирішили голосувати щодо них у пленарному складі комісії. Аби подолати негативний висновок Громадської ради доброчесності, потрібно не менше 11 голосів членів комісії", – пояснив Козьяков.

  Тож загалом у ході конкурсного відбору Вища кваліфікаційна комісія суддів України отримала від Громадської ради доброчесності 140 негативних висновків стосовно кандидатів у судді ВС.

  Рейтинг кандидатів ВККСУ формуватиме по закінченню пленарних засідань.

  Козьяков також нагадав, що на початку грудня минулого року на конкурс до нового Верховного Суду подалися 1436 кандидатів, після різних етапів конкурсного відбору 70% з них відсіялися. Зокрема, до конкурсу були допущені 630 кандидатів, а до кваліфікаційного оцінювання – 625 осіб. Анонімне письмове тестування пройшли 613 кандидатів, 520 претендентів у ВС виконали практичне завдання, і лише 381 кандидат дійшов до співбесід. 

  Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко підписав зміни до законодавства щодо формування та роботи нового Верховного суду.

  Попередній матеріал
  Україна вшановує загиблих в аварії гелікоптера під Слов'янськом
  Наступний матеріал
  Результати обшуків в офісах "Яндекс": менеджмент незаконно передавав в РФ персональні дані українців – відео
  Loading...