ua.korrespondent.net

Результати обшуків в офісах "Яндекс": менеджмент незаконно передавав в РФ персональні дані українців – відео

Співробітники компанії пересилали особисті дані, спосіб життя, місця проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів та акаунтів у соціальних мережах

Співробітники Служби безпеки України провели у Києві та Одесі санкціоновані обшуки в офісах дочірньої структури російської компанії "Яндекс". Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Правоохоронці встановили, що менеджмент компанії незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українців. Це були особисті дані, інформація про рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах.

Силовики також задокументували факти, коли серед громадян, про яких до РФ передавалася інформація, є співробітники правоохоронних та спеціальних органів, військовослужбовці ЗСУ, інших підрозділів, які беруть участь в АТО на сході України, працівники органів державної влади та управління.

За інформацією СБУ, інформацію передавали спеціальним службам РФ для планування, організації та проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій в нашій країні на шкоду суверенітетові України, територіальній цілісності та недоторканості.

У СБУ також повідомили, що під час обшуків виявили серверне обладнання та документацію, які будуть направлені для проведення експертизи, що перевірить факти збору, накопичення та передачі російській стороні персональних даних громадян України. Експерти також проаналізують перенаправлення трафіку українських користувачів на російські сервери, а також перевірять координацію протиправної діяльності з території РФ Нині триває досудове слідство у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада).

Як повідомляв 5.UA, сьогодні СБУ провело обшуки в офісах "Яндекс" у двох містах України. 

Попередній матеріал
Співбесіду на посади суддів до ВС не пройшли 27 кандидатів із 381 відібраних – голова ВККСУ
Наступний матеріал
Розгін Майдану: суд заслухав потерпілого від побиття "беркутівцями"
Loading...

СБУ проводить обшуки в офісах "Яндекс" у двох містах України

Антиконтрабандна операція СБУ викликала "серйозний резонанс" у керівництві "ДНР" – ІС

Привласнив сховище: СБУ викрила незаконне відчуження майна Львівської міськради

Обшуки в Окружному суді столиці: що 5 годин поспіль шукали детективи НАБУ

Масштабні антитерористичні навчання: як силовики знешкоджували "підривників залізниці"

ФОТО: Диверсанти "проникли" до Івано-Франківська – як діють силовики