Нацбанк витратить на захист від хакерів 5 млн грн
Нацбанк витратить на захист від хакерів 5 млн грн www.autocentre.ua

Блокування російських соцмереж: "Укртелеком" почав виконувати указ Президента

У компанії заявляють, що на виконання рішення про санкції у них знадобиться від декількох днів до тижня

"Укртелеком" відсьогодні почав виконувати указ Президента України про санкції проти російських соцмереж та інтернет-ресурсів. Про це LIGA.net повідомили в прес-службі компанії.

У прес-службі заявили: "Укртелеком" виконує вимоги Указу Президента України №133/2017 про заборону надання послуг доступу до веб-ресурсів, зазначених у тексті указу. Процес досить складний і вимагає певного часу, з огляду на значну кількість ресурсів. Роботи вже розпочато. Вони будуть проводитися поетапно і за попередньою оцінкою фахівців тривати від кількох днів до тижня".

У компанії також зауважив, що указ вимагає заблокувати доступ до певного переліку ресурсів. "Ми зараз працюємо над цим переліком, блокуючи доступ відповідно до технічних можливостей", – говорять у прес-службі.

За даними LIGA.net, сьогодні раніше один із найбільших інтернет-провайдерів компанія "Тріолан" повідомила, що поки не знає, як технічно реалізувати рішення про санкції. А в Інтернет-асоціації України заявляють, що здійснення блокування українськими провайдерами російських сайтів, що потрапили під санкції, поки технічно неможливо. Там вважають, що для реалізації рішення про санкції провайдерам потрібен час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміна топології мережі.

Офіційними друкованими виданнями є інформаційний бюлетень "Офіційний вісник Президента України", газета "Урядовий кур'єр". Указ Порошенка про блокування сайтів набирає чинності з дня його опублікування. Таким чином, указ Президента набуде чинності не пізніше 1 червня 2017 року.

Як повідомляв 5.UA, Президент України ввів в дію рішення РНБО про санкції проти 1228 фізичних та 468 юридичних осіб. Також під заборону потрапили російські соцмережі "ВКонтакте", "Одноклассники" і "Яндекс" та IT-сервіси, в тому числі бухгалтерська програма 1С.

Кабінету міністрів і СБУ за участю Національного банку України (НБУ) доручено розробити механізм блокування доступу до російських соцмереж і IT-ресурсів.

Попередній матеріал
У Львові відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО герою-снайперу
Наступний матеріал
НАБУ розпочало розслідування через ДТП за участі свого працівника – Ситник
Loading...

Порошенка закликали заборонити діяльність компанії "Яндекс" в Україні

В Україні заблокують "Яндекс", "ВКонтакте", "Одноклассники", 1С, "Мейл.ру", "Касперський" – указ Президента

Експерт назвав можливу причину заборони 1С та альтернативу програмі