Бухгалтерський облік
Бухгалтерський облік ch.sfs.gov.ua

Експерт назвав можливу причину заборони 1С та альтернативу програмі

За словами експерта, великі корпорації, скоріше за все, будуть переходити на продукти ведення обліку від відомих міжнародних компаній

Головний редактор видання "Деньги" Олександр Крамаренко в коментарі журналістам 5.UA назвав імовірну причину заборони російського бухгалтерського продукту програми 1С та проаналізував, як її заборона може позначитися на українських підприємцях.

За словами Крамаренка, аналоги програми ведення бухгалтерії 1С в Україні існують, і підприємства зможуть ними користуватися.

"Дуже багато цю програму використовують в Україні і на держпідприємствах, і в приватному секторі. Треба уважно подивитися на цей Указ Президента про санкції, і там немає остаточної заборони на використання – там є заборона на роботу цієї компанії в Україні та на певні її фінансові операції та інше. Тобто в усіх є можливість певний час користуватися цією системою, а потім переходити на інші. Насправді ці системи є, вони не настільки розкручені, не настільки, можливо, комфортні, але вони є", – зазначив експерт.

Також Олександр Крамаренко розповів про те, якими можуть бути наслідки заборони використання в Україні бухгалтерського продукту 1С.

"По-перше, зрозуміло, що це певні витрати та дискомфорт для бізнесу, це об'єктивно і від цього нікуди не подінемось. По-друге, це досить потужний поштовх для розвитку виробництва власних систем, вони, може, не настільки популярні і, можливо, не настільки потужні, але з огляду на ситуацію, що склалася, вони зможуть розвиватися досить швидко і бути більш популярними у вжитку", – пояснив експерт.

За словами Олександра Крамаренка, великі корпорації, скоріше за все, будуть переходити на продукти, які займаються обліком, від відомих міжнародних корпорацій.

На запитання про те, чи потрапила під санкції програма 1С  через те, що це продукт російського виробництва, чи, можливо, були ще й інші підстави, експерт відповів: "Кілька разів казали, хоч і не було на це доказів точних наведено, що там є якісь недокументовані нібито можливості за рахунок яких нібито можна отримувати інформацію несанкціоновано, тобто без дозволу користувача. Нібито. Але я не чув нічого про якісь докази, що це було насправді", – підсумував Олександр Крамаренко.

Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж ВКонтакте і Одноклассники, а також Яндексу. Варто зазначити, що механізм блокування доступу до російських інформаційних ресурсів в Інтернеті, а саме Yandex, соціальних мереж "ВКонтакте" та "Одноклассники", й заборони використання бухгалтерського програмного продукту 1С доручено відпрацювати Кабінету міністрів України та Службі безпеки за участі Національного банку України.

Попередній матеріал
Президент на своїй сторінці "ВКонтакте" прокоментував заборону російських сайтів в Україні
Наступний матеріал
"Скромніші градуси": українців попереджають про заморозки та зниження температур
Loading...

Порошенко очікує, що ЄС та G7 в червні продовжать санкції проти Росії

США запровадили санкції проти восьми російських компаній – ЗМІ

Путін провів зустріч за зачиненими дверима з представниками бізнесу через Україну