Санкції
Санкції gogetnews.info

В Україні заблокують "Яндекс", "ВКонтакте", "Одноклассники", 1С, "Мейл.ру", "Касперський" – указ Президента

Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти низки юридичних та фізосіб

Згідно з Указом Президента, під санкції потрапили "ВКонтакте", "Одноклассники", "Мейл.ру", "Яндекс", "Касперский". Про це повідомляє "Укрінформ".

Відповідно до Указу Президента України №133/2017 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", обмежувальні санкції передбачають заборону Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів сервісів "Mail.ru", "Вконтакте", "Одноклассники", санкції також введені проти ТОВ "Яндекс", російських компаній розробників-антивірусів "Лабораторія Касперського" і "Доктор Веб". Буде заблоковано і доступ до сайту "Кинопоиск". Про це свідчить додаток юридичних осіб, до яких застосовуються санкції, опублікований на сайті глави держави.

Обмежувальні санкції відповідно до рішення РНБО України передбачають заборону Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів сервісів "Mail.ru" (www.mail.ru) та соціально-орієнтованих ресурсів "Вконтакте" (www.vk.com) та "Одноклассники" (www.ok.ru). Також санкції введені проти ТОВ "Яндекс" (Москва) і "Яндекс.Україна", російських компаній розробників-антивірусів "Лабораторія Касперського" і DrWeb. Санкції також передбачають блокування доступу до сервісів 1С, "Софтлайн Груп", "Корпорації Парус" і ще ряду інших російських IT-компаній. 

Окрім того, Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти низки юридичних та фізосіб. Опубліковано список фізичних та юридичних осіб. У списку – 1228 фізичних осіб та 468 юридичних. Контроль за виконанням рішення покладено на секретаря РНБО України.

Крім того, з 27 травня 2016 року терміном на рік діяли санкції щодо ще 17 осіб. У переліку осіб, які потрапили до санкційного списку, зокрема генеральний директор телекомпанії "Перший канал" Костянтин Ернст, головний редактор сайта Novorus.info Андрій Сурков, власник холдингу "Правда.Ру" Вадим Горшенін, генеральний директор інформаційного агентства "ТАСС" Сергій Михайлов, колишній генеральний директор телеканалу LifeNews Ашот Габрелянов, головний редактор телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян. Ці особи значаться і в поточному списку санкцій. 

Економічні санкції (блокування активів, заборону на транзакції і мовлення) також введені проти найбільших російських телекомпаній: "ТВ Центр", ВГТРК, "НТВ-Плюс", "Зірка", ТНТ, РЕН-ТВ.

Також серед фізичних осіб, до яких цим указом, застосовуються санкції, вказані громадяни Російської Федерації, причетні до окупації АР Крим, а також розв'язування, фінансування та підтримки незаконних збройних формувань на Донбасі, що діють проти влади України. Серед таких громадян РФ як депутати різних рівнів, зокрема Державної Думи, так і чиновники різних рангів і категорій. Також серед внесених у список громадян РФ зазначені громадські та політичні діячі, а також представники бізнесу.

Окрім перерахованих у списку значаться низка громадян іноземних держав, які в порушення встановленого законодавством порядку відвідували тимчасово окуповані території України (АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей), серед яких низка політичних і громадських діячів, діячів культури та представники ЗМІ.

Також у списку значаться члени незаконних збройних формувань і функціонери "ДНР"/"ЛНР", серед яких як іноземці, так і громадяни України.

Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко очікує, що ЄС та G7 в червні продовжать санкції проти Росії. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Зайцевому СБУ виявили докази російської присутності на Донбасі

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо санкцій проти низки юридичних та фізосіб
Наступний матеріал
Аваков: Подружня пара киян продала новонароджену дівчинку за $7 тис.
Loading...

Порошенко очікує, що ЄС та G7 в червні продовжать санкції проти Росії

Креативний директор Євробачення-2017 прокоментував можливі санкції щодо України від організаторів конкурсу

Доктор Комаровський: Треба негайно скликати РНБО

"Домовились": Росія та Туреччина узгодили скасування всіх економічних санкцій, крім однієї

У Вашингтоні продовжили послаблення санкцій проти Білорусі ще на півроку

"Дуже серйозний крок": США запроваджує найбільші в історії санкції проти Сирії