Ярослав Романюк 5.ua

Скандального голову Верховного суду часів Януковича комісія визнала доброчесним

Одіозний Романюк публічно підтримав "закони 16 січня" та виступав проти судової реформи

Вища кваліфікаційна комісія суддів визнала голову Верховного суду України часів президентства Віктора Януковича – Ярослава Романюка – достатньо доброчесним, аби увійти до складу оновленого ВСУ (власне Романюк і наразі очолює суд). Як повідомляє УНІАН, відповідне рішення було прийнято на пленарному засіданні ВККСУ цієї п'ятниці, 7 липня.

"Визнати Романюка Ярослава Михайловича таким, що за критеріями професійної етики та доброчесності підтвердив здатність здійснювати правосуддя у касаційному цивільному суді у складі Верховного суду. На підтримку такого рішення надано 11 голосів, проти – 3", – цитує інформагентство рішення комісії.

Співбесіда членів ВККСУ та представника Громадської ради доброчесності з суддею тривала майже 1,5 години. Протягом цього часу в Романюка питали, чому він підтримав "закони 16 січня", чому виступав проти внесення змін до Конституції стосовно судової реформи (оскаржував деякі положення реформи у Конституційному суді), як його донька, займаючи пост службовця у Верховному суді, придбала квартиру в Києві.

Голова Верховного суду заявив, що: підтримував "закони 16 січня" тільки в частині захисту і безпеки суддів, а не в частині обмеження прав громадян; проти реформи системи правосуддя ніколи не виступав, а оскаржував норми, які стосувалися погіршення соціального захисту суддів; а квартиру доньці, мовляв подарувала його ж рідна сестра, яка працює вчителькою у Львові.

Як уточнила комісія, "ухвалене рішення про підтвердження здатності кандидата здійснювати правосуддя у Верховному суді означає лише те, що за критеріями професійної етики та доброчесності він отримає більш ніж 0 балів".

Дивіться також фотогалерею про іншу реформу:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Sea Breeze-2017 військові 16 країн "полюватимуть" на субмарину та судно контрабандистів
Наступний матеріал
Авіаперевізник Ryanair зупинив продаж квитків на рейси в Україну
Loading...

Рада проголосувала за створення електронних судів

НАБУ "на гарячому" спіймала броварську суддю-хабарника

Заява Олександра Турчинова за результатами засідання РНБО – трансляція завершена

Та не однаково мені: генсек НАТО у Раді процитував Шевченка – відео

Столтенберг відкрив у Києві унікальне представництво НАТО

Росія повинна забрати свої війська з Донбасу – Столтенберг