Верховна Рада corruptua.org

Рада проголосувала за створення електронних судів

  Верховна Рада ухвалила за основу законопроект "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів"

  За ухвалення законопроекту за основу проголосували 253 депутати, повідомляє "Укрінформ". Законопроект, зокрема, запроваджує інститут електронного суду. 

  Дотримання розумних строків розгляду справ, процесуальна економія та зменшення навантаження на суди мають бути досягнуті завдяки спрощенню процедури та прискорення розгляду нескладних та менш значних справ, а в передбачених законом випадках – розгляду справи без виклику сторін. У таких справах строк розгляду становить не більше 60 днів з дня відкриття провадження у справі.

  Для підготовки і розгляду складних справ передбачається загальне позовне провадження, що якого входить ґрунтовна підготовка справи до розгляду.

  У межах підготовчого судового засідання мають бути вирішені всі процедурні питання: склад учасників, позиції по суті справи, направлення сторонами переліку питань по суті спору та надання відповіді на них, докази, клопотання тощо. Для підготовки справи до розгляду по суті встановлюється строк до 60 днів з дня відкриття провадження в справі.

  Разом з тим, сам розгляд справи по суті має відбуватися протягом короткого строку, але не більше 30 днів, і, за окремими винятками, без можливості зупинення або повернення до стадії підготовчого провадження.

  Попередній матеріал
  На Донбас прибув навчальний центр Міноборони РФ та полк російської нацгвардії
  Наступний матеріал
  У 2018-му відкриють нові прикордонні пункти пропуску між Україною й Угорщиною – Кешкень
  Loading...

  Дивіться наживо на 5.UA засідання ВР і брифінг речника Міноборони

  Пленарне засідання Верховної Ради - трансляція

  "Спершу били троє, потім – уся рота": що розповів у суді потерпілий від злочинів "Беркута"

  Експерт розповів, які "хвости" урядовці та нардепи повинні підтягнути до канікул

  Вбивство Вороненкова: суд заарештував фігуранта справи, затриманого у Павлограді

  "Газова справа": Постному продовжили ув'язнення, прохання Савченко – відхилили