Інформаційний день
Інформаційний день 5.ua

Експерт розповів, які "хвости" урядовці та нардепи повинні підтягнути до канікул

За словами експерта Інституту політичної освіти, у питанні пенсійної реформи урядовці "вже не можуть "дати задню"

У понеділок, 19 червня, Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі", розповів про те, чи встигнуть депутати до канікул завершити розпочаті реформи.

"Чи дійдуть руки до пенсійної реформи. Ну, вони повинні дійти. По-перше, це зобов'язання по МВФ, по-друге - дірка велика, третє - по телебаченню пішов ролик Президента та Гройсмана, в якому вони показали, що це їх акцент політичний, тепер вони вже задню дати не можуть. Тоді, коли людям сказали, що від 200 до 1000 гривень буде підняття пенсії, і хоча це мало, зважаючи на бідність людей, але для них це гроші. Ми на такій межі бідності, що для пенсіонера такі гроші, як 150, 250, 500 гривень прибавки - це кілька днів його життя, бо люди живуть рахуючи останню копієчку. Тому вже влада задню не дасть", - зазначив експерт.

Також Олександр Солонтай розповів про те, що з приводу медичної реформи наразі є затримка.

"А от з приводу медичної реформи є затримка. Пішла робоча група, в робочій групі беруть участь народні депутати, уряд погодився в особі виконуючої обов'язки Уляни Супрун допрацьовувати певні законопроекти, а тепер сказати і тиснути на парламент, що "ні, ми беремо те, що було першопочатково", неможливо. А повного, доведеного до готовності допрацювання ще немає. Ну, завтра -післязавтра побачимо, встигаємо чи ні", - сказав Солонтай та додав, що на порядку денному Верховної Ради є ще питання, пов'язані із рахунковою палатою.

Нагадаємо, що в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" координатор групи "Пенсійна реформа" ГП "Нова країна", голова бюджетного комітету Громадської ради при Міністерстві фінансів України Тарас Козак розповів про пенсійну реформу.

Попередній матеріал
Звіт та перспективи розвитку інформаційної політики України - відео
Наступний матеріал
Стець розповів, хто має очолити Мінінформполітики

Парламент не готовий іти на підвищення пенсійного віку – нардеп від БПП

Пенсійна, земельна, банківська та інші реформи: голова Мінфіну розкрив зміст меморандуму з МВФ

Гройсман: Проект пенсійної реформи опиниться в Раді наступного тижня