МВФ
МВФ inforesist.org

Пенсійна, земельна, банківська та інші реформи: голова Мінфіну розкрив зміст меморандуму з МВФ

  Серед інших питань, які обговорювались з керівництвом Фонду – податкова поліція та Служба фінансових розслідувань в Україні

  Оновлений меморандум України і МВФ, що був узгоджений 5 березня, крім іншого містить положення про пенсійну, земельну, банківську та інші важливі реформи. Про це розповів у понеділок, 6 березня, у Вашингтоні міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає "Укрінформ".

  "Меморандум був підписаний, як було оголошено з боку МВФ про досягнення згоди (4 березня – ред.)", – підтвердив урядовець. Він уточнив, що з українського боку свої підписи поставили Президент, прем'єр-міністр, міністр фінансів та чільник НБУ.

  Що стосується умов, які передбачені в документі, Данилюк не став заперечувати, що вони стосуються пенсійної реформи також. "Насправді треба розуміти головне, чого хоче МВФ, і чого хочемо ми – це справедливої збалансованої пенсійної системи", – наголосив голова Мінфіну.

  За його словами, необхідно провести пенсійну реформу, яка б збалансувала Пенсійний фонд, щоб там не було дефіциту: "Має бути певний період, певний вектор для того, щоб позбавитись дефіциту Пенсійного фонду, щоб люди отримували стабільну пенсію й мали чітке розуміння того, що в майбутньому пенсія буде справедливою".

  Крім того, він зауважив, що у меморандумі є позиція щодо ринку землі. "Скільки років ринку землі у нас майже не існує насправді, де-юре. На практиці він є, землі купуються, продаються, все відбувається за сірими, дивними схемами", – констатував міністр. За його словами, дуже важливо добитися зараз, аби ринок землі запрацював, особливо для агросектору.

  Ще одна важлива обговорена реформа стосується державних банків. "Зараз ми володіємо як держава 55% банківської системи. Це надзвичайно висока частка, і нам необхідно якомога скоріше покращити роботу цих банків, щоб вони не "викривлювали" конкуренцію, а також спланувати, як виходити з цих банків, бо зрозуміло, що держава не може володіти 55% на ринку – це шкодить розвитку економіки", – пояснив Данилюк.

  Серед інших питань, які обговорювались з керівництвом Фонду – податкова поліція та Служба фінансових розслідувань в Україні. МВФ висловив свою підтримку відповідно у скасуванні першої та водночас – у створенні другої служби.

  "Звичайно, ми поговорили про Службу фінансових розслідувань, тут у нас є спільна позиція, що податкової поліції не повинно бути, і МВФ підтримав цю позицію", – зауважив міністр та зазначив, що у Фонді та відповідних американських відомствах пообіцяли надати Україні необхідну експертну допомогу.

  Голова Мінфіну також повідомив, що під час зустрічей у МВФ та з американськими партнерами обговорювалася ситуація щодо нинішніх подій в Україні навколо ДФС.

  "Звичайно, це обговорювалося. МВФ знає мою позицію стосовно Державної фіскальної служби, і стосовно керівництва цієї служби. Я мав послідовну позицію, що має проходити реформа, а керівництво ДФС повинне це впроваджувати", – розповів Данилюк.

  Він поінформував, що зі свого боку висловив готовність пришвидшити реформування ДФС, у тому числі по окремих напрямах – на митниці й у податковій системі.

  Нагадаємо, наприкінці у неділю, 5 березня, стало відомо, що Україна та Міжнародний валютний фонд досягли домовленостей на робочому рівні щодо змісту Меморандуму про економічну та фінансову політику.

  Попередній матеріал
  Одним натисканням: "Приват24" запустив авторизацію через відбитки пальців
  Наступний матеріал
  Дивіться наживо на 5.UA брифінг речника Міноборони
  Loading...

  Меморандум із МВФ не передбачає підвищення пенсійного віку – Мінфін

  Експерт пояснив, чому усі так "вчепилися в того Насірова"

  "Ще трохи про Насірова": як чільник ДФС відповів на закиди про "потрійне громадянство"