Ярослав Романюк 5.ua

Скандальний суддя Романюк таки братиме участь у подальшому конкурсі на посаду судді Верховного суду

Голова Верховного суду Ярослав Романюк братиме участь у подальшому конкурсі на посаду судді Верховного суду. За це рішення проголосували 11 членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. У такий спосіб вони подолали вето, яке наклала на кандидатуру Романюка Громадська Рада доброчесності

Як повидомляє "5 канал", у травні громадський орган одноголосно ухвалив висновок - кандидатура Ярослава Романюка не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики.

Зокрема, йому закидають, що працюючи суддею Верховного суду він колегіально ухвалював рішення, які Європейський суд із прав людини двічі визнавав грубим свавіллям. Також Романюка звинувачують у тому, що 2014 року він публічно підтримував так звані диктаторські закони "16 січня", а також протидіяв проведенню судової реформи.

Окрім цього, Громадська Рада доброчесності виявила, що статки доньки Ярослава Романюка, яка, до слова, теж працює у Верховному суді, суттєво відрізняються від задекларованих. Сам Ярослав Романюк визнав, що припускався помилок у своїй професійній діяльності.

“Європейська судова інстанція констатує не просто порушення прав людини, а називає це ще й грубим свавіллям, і відмовою в доступі до правосуддя. На нашу думку, кандидатура Ярослава Романюка є абсолютно неприйнятною для нового Верховного суду”, - наголосила співкоординатор Громадської Ради доброчесності Галина Чижик.

“На той час я лише розпочинав свою діяльність. У Верховному суді була ціла плеяда досвідчених суддів, правом першого підпису я не користувався і визнаю свою помилку, що не надав належного значення, підписуючи це рішення, довірився доповідачу, який власне виготовляв текст”, - сказав голова Верховного суду Ярослав Романюк.

Попередній матеріал
Окупанти гатили з мінометів та зенітних установок: четверо бійців зазнали поранень та травм
Наступний матеріал
У Париж прибув перший катер на енергії без викидів
Loading...

НАБУ "на гарячому" спіймала броварську суддю-хабарника

Суд виправдав екс-суддю, який у 2001-му випустив із в’язниці Тимошенко

Луценко: на Волині затримано чергового суддю-корупціонера

Окупанти гатили з мінометів та зенітних установок: четверо бійців зазнали поранень та травм

"Виховував молоде покоління": загиблого бійця батальйону "Карпатська Січ" вшанували ходою середмістям Києва

8 годин розгляду: Печерський райсуд Києва обрав запобіжні заходи посадовцям "Укрзалізниці"