5 канал

GoCamp East для "дітей війни": Як посол Британії підлітків англійської мови вчила

Мовний табір триватиме до кінця серпня. За цей час англійську покращать понад 600 дітей із 50 шкіл сходу

Урок англійської влітку – це вже незвично, але коли його веде посол Великої Британії в Україні, то це схоже на диво. На Київщині відкрився літній мовний табір GoCamp East для дітей із прифронтових зон. Його волонтери проводять вже вдруге. Цьогоріч навчатимуть англійської понад 600 школярів із Луганської та Донецької областей.

Діти вивчають традиції Великої Британії. Одна з тем – що їдять британці на сніданок. На екрані загадка – фотографія та назва страви. Потрібно назвати, з яких продуктів вона зроблена. Наприклад – жаба у нірці. А насправді це – сосиска у йоркширському пудингу. Урок веде не вчитель англійської, а посол Великої Британії в Україні. "Це звичайно важливо, тому що англійська мова – це глобальна мова. Це не стільки важливо, як потрібно", – наголошує Джудіт Гоф.

На обід у мовному таборі сьогодні – теж майже британська їжа. Альона Грицай, студентка з Луганської області, поки що знає не всі назви страв, але вона старанно вчиться. Уроки англійської у таборі – щодня по декілька годин. "Три години спілкуємося англійською. Ще є час на відпочинок, басейн", – каже вона.

Матвій Гулідов – із Донеччини. Усі вихованці табору – із прифронтових міст. "Ти розумієш, що ти знаєш більше, ніж думав. У школі, на уроках, ти не так активно використовуєш мову", – розповідає Ярослав Тарасов з Луганщини. Матвій Гулідов з Донеччини його підтримує: "Я думав, що англійська – це щось космічне. А зараз я зрозумів, що там треба вивчити пару часів і вчити слова. І все".

Їхати на схід волонтерам було би небезпечно. Тому дітей привезли звідти на Київщину. "50 шкіл з Донецької та Луганської області. Ми розділили ці школи на дві категорії. Перша – школи в умовно безпечних районах – Маріуполь чи Покровськ наприклад. Туди можна відправляти волонтерів. А друга категорія – це школи, які знаходяться на лінії вогню – Авдіївка, Бахмутівка. Це 27 шкіл, які ми цього року вивозимо", – пояснює директор ГО Global office Оксана Нечипоренко.

Англійської навчають волонтери з різних країн. Міхаель Манкріус – з Єгипту. В Україну він приїжджає вже вдруге. Інженер-механік за професією, він добре знає мову і любить спілкуватися з дітьми: "Я спілкуюся з дітьми з минулого літа. І хочу сказати, що вони провели колосальну роботу. Вони добилися великого успіху у навчанні. І більшість з них планує наступного року вступити до університетів. Це просто чарівно".

Волонтери не лише навчають, а й самі вчаться від дітей – української. Міша Хему з Канади знала декілька слів завдяки бабусі, але тепер її словниковий запас розширився: "Моя українська – це просто набір слів. І це жахливо. Моя бабуся – українка. Вона говорить рідною мовою, але вона ніколи не навчала мене".

Разом із дітьми приїхали і вчителі англійської із місцевих шкіл. Кажуть, що табір робить з учнями дива. Мовний табір Go Camp East триватиме до кінця серпня. За цей час англійську покращать понад 600 дітей із 50 шкіл сходу.

Юлія Божко, Олександр Петровський, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Окупанти з "Градів" "привітали" дітей Красногорівки з останнім дзвоником – фото від Аброськіна

Наслідки обстрілу Красногорівки
/
Наслідки обстрілу Красногорівки
Наслідки обстрілу Красногорівки
/
Наслідки обстрілу Красногорівки
Наслідки обстрілу Красногорівки
/
Наслідки обстрілу Красногорівки
Наслідки обстрілу Красногорівки
/
Наслідки обстрілу Красногорівки
Наслідки обстрілу Красногорівки
/
Наслідки обстрілу Красногорівки
Наслідки обстрілу Красногорівки
/
Наслідки обстрілу Красногорівки

Попередній матеріал
У ВККСУ оприлюднили прізвища 120 переможців конкурсу на посаду суддів до Верховного Суду
Наступний матеріал
Філарет про відмінність УПЦ КП та УПЦ МП: "Вони хочуть створити нову імперію"
Loading...

"Борись за свою мрію": як Володимир Кличко майстер-клас з танців проводив

У дитячому таборі Львівщини сталося масове отруєння

Масове отруєння дітей у "Лазурному": як реагує директор санаторію

Більше 70 дітей бійців АТО отруїлися у санаторії "Лазурний": хто винен

100 кг іржавого металу обвалилося на дитину: в якому стані дитячі майданчики Київщини

"Прищеплювальний антифейк для дітей": як на Харківщині медіаосвіти вчили