Діти на відпочинку у Вінниці
Діти на відпочинку у Вінниці 5 канал

Відпочити від війни: Вінницькі військові привезли дітей "сірої зони" до літнього табору

45 дітей із "сірої зони" Донеччини приїхали до Вінниці у літній табір. Їхня рідна Волноваха від лінії фронту за 15 км, тож стрільби та вибухи вони чули чи не щодня

Забути про війну хоча б на два тижні. У Вінницю на відпочинок приїхали школярі з прифронтових сіл та містечок. Чим відволікатимуть дітей від пережитих стресів – дізнавалась кореспондент "5 каналу".

45 дітей із "сірої зони" Донеччини приїхали до Вінниці у літній табір. Їхня рідна Волноваха від лінії фронту за 15 км, тож стрільби та вибухи ці діти чули чи не щодня. У літніх таборах ці діти не відпочивали від самого початку війни, адже більшість оздоровчих закладів Донеччини не працюють. Діставалися Вінниччини майже добу в задушливому потязі.

"Дорога була важкою. Діти у нас талановиті, вони щороку їздять по всій Україні і беруть участь в танцювальних, спортивних конкурсах. Тому вони звикли, вони молодці, вони показали, що вони дисципліновані, слухняні й просто вони мовчки терпіли", – розповідає супроводжувач Олексій Кондратьєв.

У таборі дітей розподіляють за віком по різних загонах. "Звичайна таборова програма, як і для наших дітей. Але за цими дітками з Волновахи шефство взяли військові з Вінниці, які постійно перебувають на ротації там, у Волновасі", – пояснює директор Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької ОДА Наталя Заболотна.

Саме військовим належить ідея привезти дітей із прифронтової зони на мирну територію. Вінницькі бійці, чий підрозділ служить у Волновасі, кажуть, що надихнуло їх на це саме спілкування з місцевою малечею. Тож захотіли їм показати свою малу батьківщину.

Із прифронтових областей до вінницьких таборів дітей привозять четверте літо поспіль. Щороку адаптація малечі відбувається дедалі легше, як кажуть вихователі. Заболотна згадує: "Зараз простіше, але пам'ятаю перший рік, коли в 2014-му до нас приїжджали дітки з Горлівки, вони дуже негативно відносилися до всього проукраїнського… Але коли вони їхали додому, вони плакали. І це наше головне завдання, що коли вони повернуться туди, вони знали, що Україна – це круто".

Двотижневий відпочинок для дітей безкоштовний, всі витрати на себе взяла Вінницька обласна адміністрація.

Софія Бердаєва, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Проект "Кровомобіль": Як учні львівської гімназії допомагають рятувати життя бійців – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Україні найближчим часом проведуть верифікацію субсидій: чого чекати українцям
Наступний матеріал
Більше 70 дітей бійців АТО отруїлися у санаторії "Лазурний": хто винен
Loading...