5 канал

Філарет про відмінність УПЦ КП та УПЦ МП: "Вони хочуть створити нову імперію"

Під час молебню біля пам'ятника Князю Володимиру Патріарх зазначив, що ці церкви мають стратегічну та світоглядну відмінність

В Україні 28 липня відзначають День Хрещення Київської Руси-України. До столиці приїхали віряни Української православної церкви Київського патріархату. Після літургії у Володимирівському соборі хресна хода вирушила до пам'ятника князю Володимиру. Там предстоятель УПЦ КП Філарет відслужив молебень, передає кореспондент "5 каналу". 

За її словами, близько години велелюдна піша хресна хода рухалась від Володимирського собору до Володимирської гірки. Погода сьогодні ніби випробовувала прочан на міцність. Поки тривала літургія в соборі, лляла рясна злива. А коли хода рушила до Володимирської гірки, небо розвиднілось.

Заключним етапом святкувань став молебень, який відсулжив Патріарх Філарет біля пам'ятника Князю Володимиру.

Звертаючись до вірян, Патріарх пояснив різницю між хресною ходою УПЦ МП (відбулась 27 липня) та ходою УПЦ КП. За словами Філарета, ці церкви мають стратегічну та світоглядну відмінність. Якщо Київський патріархат виступає за мир та єдність заради незалежності України, то Московський патріархат, на думку Філарета, максимально відстоює політику Кремля.

"Ми за мир спераведливий, а вони (УПЦ МП) – за мир в неволі. Ми – за незалежну українську державу, за недоторканність наших територій українських, а вони хочуть приєднати Україну до Росії і знову створити нову Російську імперію. І  в цьому є різниця", - відзначив Філарет.

Віряни підтримали предстоятеля УПЦ КП та зазначили, що асоціюють церкву Московського патріархату з політикою Кремля.

Більше про хресну ходу та заяви, що лунали – у включенні:

Як у Києві віряни УПЦ КП відзначали День Хрещення України-Русі – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
GoCamp East для "дітей війни": Як посол Британії підлітків англійської мови вчила
Наступний матеріал
"Берти-Бачі на удачу": як на Закарпатті святкують День сажотруса
Loading...