5.ua

РФ готувалась до анексії Криму ще у листопаді 2013 року – командувач ВМС

Накопичення ресурсів на півострові відбувалось задовго до фактичної дати анексії Криму Росією

Упродовж двох годин відповідав на запитання прокурорів і адвокатів командувач Військово-Морських Сил України Ігор Воронченко. На суді у справі держзради Віктора Януковича він розповів: Росія почала накопичувати ресурси для окупації Криму ще в листопаді 2013 року.

"За наявною інформацією, у листопаді 2013 року до Сімферополя були поставки пального для Чорноморського флоту до населеного пункту Гвардійське. Замість 12 цистерн прибуло 45. Це вже свідчить про накопичення ресурсів", – заявив Воронченко.

Також він додав – ще в січні 2014 року знав, що анексія Криму неминуча. Російська армія готувалася до окупації, блокувала і захоплювала українські військові частини в Криму. Російські генерали пропонували перейти на їхній бік. Після відмови Воронченка взяли у полон на чотири дні.

"Наприкінці січня підрозділи Чорноморського флоту почали брати під охорону свої об'єкти і почали неузгоджені форсування по території Автономної Республіки Крим. Мені пропонували і квартиру в Ростові, і посаду в Ростові. Пропонували перейти на їхню сторону. Я відмовився. Це було 21 березня. Вилетів спецназ, потім асфальт, наручники, мішок на голові – і мене вивезли в Севастополь, де мене незаконно утримували протягом чотирьох днів", – пригадав Ігор Воронченко. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Прес-конференція керівництва МОЗ щодо медичної реформи – відео
Наступний матеріал
Прес-конференція міністра освіти і науки Лілії Гриневич – відео
Loading...