Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк 5 канал

Дзвінки Медведєва, грижа, вилазка в Крим: що розповіли Аваков та Яценюк у суді над Януковичем

Головний акцент допиту – як Янукович звернувся до Путіна з офіційним проханням ввести війська в Україну

Чотири адвокати Януковича і двоє вагомих свідків. У суді за обвинуваченням Віктора Януковича в державній зраді – несподівано з'явилось одразу четверо, готових його захищати. Але сьогодні допитували свідків сторони обвинувачення: колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Насичений початок тижня в Оболонському районному суді Києва. Починалося все досить буденно. Вже третій за ліком державний адвокат Януковича заходився представляти суду відеоматеріали невинуватості президента-втікача. Утім, на засідання несподівано завітали вже добре відомі приватні адвокати Януковича, які ще в липні оголосили суду бойкот.

Врешті всі погодились: запланований допит свідків таки провести варто. Тим паче, свідки настільки важливі, що поліції набігло в кожен закуток суду. Без відеоконференції з самим Януковичем – допит почали. Першим вийшов Арсеній Яценюк, який став прем'єр-міністром після втечі Януковича, 27 лютого 2014-го року. І одразу відзвітував про свій останній контакт з обвинуваченим.

"Останній раз телефонна розмова з Віктором Януковичем відбулася 22-го лютого. Після 22-го лютого ніхто його не бачив", – каже. Янукович був повністю підконтрольний і залежний від Кремля, за чотири роки президентства підписав більш як 50 двосторонніх документів з Росією – розлого на цю тему розповідає свідок.

І згадує все – починаючи з підписаних з Москвою Харківських угод 2010-го року: "Віктор Янукович пішов на те, щоби продовжити неконституційно термін перебування іноземних військ, а саме – російського Чорноморського флоту, на території української держави до 2042-го року. В тому числі і це рішення призвело до незаконної анексії української території".

На запитання, скільки разів після анексії Криму Яценюк розмовляв із керівництвом Російської Федерації, той відповідає: було два телефонні дзвінки від прем'єра Медведєва. Допит тривав півтори години. Адвокати Януковича не втомлювалися виводити Яценюка з рівноваги.

Головний акцент допиту – як Янукович звернувся до Путіна з офіційним проханням ввести війська в Україну. Уже під кінець допиту адвокат Сердюк поставив філософське запитання – як змінилося життя Яценюка після Майдану. Той відповів: "Якщо Ви про фізичний стан – грижу дістав, хребця. А якщо Ви про моральний, то я гордий тим, що я мав можливість очолювати виконавчу владу в воюючій країні".

Після таких ліричних відступів свідчити йде чинний міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. У ході півторагодинного допиту він заявляє: в лютому 2014-го їздив до Криму, щоб зустрітися з Януковичем. Саме зустрітися, а не затримати. Бо, каже Аваков, який тоді обіймав посаду в.о. міністра внутрішніх справ, в українських силовиків не було змоги заарештувати Януковича.

За словами Авакова, Янукович якийсь час ховався в російській військовій частині в Криму. За підсумками допитів прокурори не виступали. Слово мали тільки адвокати. Лишилися задоволені. "Свідки є причетними до відповідної справи. Вони вчиняли ряд умисних, протиправних дій щодо чинного президента України", – каже Сердюк.

Наступне засідання призначене на 13-е грудня. Суд продовжить досліджувати письмові докази та відеоматеріали сторони захисту.

Ольга Петрів, Євгенія Подобна, Олексій Тищенко та Олександр Горнейчук, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Смачне лікування: студентка з Івано-Франківська створила жуйку від пародонтозу
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Надзвичайний і Повноважний Посол Володимир Хандогій в ефірі "5 каналу"
Loading...