Валентин Гладких
Валентин Гладких 5 канал

Політексперт: Самоусунення Януковича від влади – прецедент права

11 грудня в суді про справу держзраду Януковича свідчили екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Їх прискіпливо допитували адвокати Віктора Януковича.

Це робилося для того, аби показати суспільству, що 2014-го року в Україні нібито відбувся державний переворот за безпосередньої участі цих свідків. Таку думку висловив в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" політичний експерт Аналітичного порталу "Слово і Діло" Валентин Гладких.

"Безумовно, вони (адвокати Януковича – 5.UA) намагаються знайти і підвести юридичне підґрунтя, і я чув ці запитання: "Чи є в Конституції України таке формулювання, як добровільне самоусунення президента від виконання своїх обов’язків?" Так, такого терміну в Україні нема, на превеликий жаль, але і прецедентів раніше, коли президенти самоусувалися від виконання своїх обов’язків, раніше також в Україні не було. І тут багато хто стежить за російською пропагандою, яка в цьому моменті дуже непослідовна: повторює про державний переворот, якусь "київську хунту", але водночас, справді Янукович був усунений від влади в результаті цих масових акцій протесту", – зазначив Гладких.

Водночас, він зауважив: "Але говорити, що це було здійснено силовим шляхом – це також перебільшення. Ніхто не штурмував Верховної Ради України, Адміністрації Президента. Просто він зібрався і втік. Країна залишилася без президента в умовах, коли, власне кажучи, вже починалися нездорові рухи з боку Російської Федерації щодо територіальної цілісності Української держави". 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Найбільший проект цього року": в метро Харкова інвестують 320 млн євро
Наступний матеріал
Дніпропетровська та Черкаська області потерпають від негоди та страйку комунальників
Loading...