www.expres.ua

Турчинов розповів, чому Україна не може оголосити Росії війну

  Україна не має військових засобів для протидії російській ядерній зброї – все через підписаний Будапештський меморандум і тотальне ядерне роззброєння

  Після початку воєнної агресії Україна не оголосила війну Російській Федерації, бо не може захистити себе в разі повномасштабної війни з ядерною державою. Про таке заявив на суді у справі держзради Януковича секретар РНБО Олександр Турчинов, який від лютого до червня 2014 року виконував обов'язки президента України. Про це повідомляє УНІАН

  "Справді, оголошення війни роблять під час військової агресії. Проблема полягає в наступному – після тотального ядерного роззброєння України, яке відбулося з підписанням Будапештського меморандуму, в України, на сьогодні, на жаль, немає зброї, здатної протистояти ядерній державі, якою є Росія", – наголосив секретар РНБО.

  І додав: "У нас немає військових засобів для протидії ядерній державі в разі застосування ними (Росією – ред.) всього арсеналу своєї зброї, і саме тому оголошення війни як у лютому-березні 2014 року, так і, на жаль, зараз, коли ми маємо боєздатну армію, маємо оборонно-промисловий комплекс, маємо зброю, достатню для захисту країни, але і зараз, на жаль, ми не можемо оголосити війну агресору".

  Крім того, після проведення консультацій із партнерами, які були гарантами безпеки України після відмови від ядерної зброї, з'ясувалося, що "вони можуть нас підтримати не у військовому плані, а тільки на дипломатичному рівні".

  Тому, каже Турчинов, Будапештський меморандум виявився "фактично фейком".

  "Саме тому ми не могли оголосити війну ядерній державі, бо ядерна держава була готова до цієї війни, і її збройні сили вже були готові до вторгнення, а Україна захистити себе разі повномасштабної війни на той час не могла", – зазначив секретар РНБО.

  Попередній матеріал
  "Особиста ініціатива нардепа Голубова": БПП про взяття на поруки Труханова
  Наступний матеріал
  Повітряні сили ЗСУ зафіксували активізацію винищувальної та бомбардувальної авіації Росії на східному кордоні
  Loading...