Курт Волкер
Курт Волкер politeka.net

Курт Волкер: Досягти миру на Донбасі можна за один рік

  США прагне бачити всіх громадян України у спокої та безпеці, каже американський дипломат

  Мир на Донбасі може запанувати у 2018 року. Такі надії має спеціальний представник Державного департаменту США щодо України Курт Волкер, про що він заявив російській ВВС.

  Саме так Волкер відповів на запитання про надії і цілі на поточний рік.

  "Мир, поза всяким сумнівом. Ми хочемо побачити мир і завершення бойових дій. Ми прагнемо бачити всіх громадян України у спокої та безпеці. Це могло би стати базою для початку повного виконання Мінських угод. І всього цього можна домогтися протягом 12 місяців", – зазначив спецпредставник Держдепу США.

  Також він додав: "Вважаю, що якщо Росія вийшла би (з конфлікту), це було б в інтересах усіх сторін".

  На думку дипломата, поведінка Росії загрожує безпеці Європи.

  "Ми бачили, як одна країна вдирається в іншу країну, анексує одну територію, потім займає іншу територію, і конфлікт все триває і триває. Це загрожує безпеці Європи в цілому…У США є зобов'язання щодо європейських країн. І існування реального ризику для європейської безпеки означає, що є загроза і для США", - каже Волкер.

  У Держдепі США також наголошують: прагнуть, аби "всі громадяни України були у безпеці – чи то етнічні росіяни, українці, кримські татари чи хтось ще".

  "Ми хочемо побачити відновлення територіальної цілісності та єдності України. Це найкраща основа для безпечного політичного порядку в Європі", – переконаний спецпредставник з питань України.

  Нагадаємо, 23 січня спецпредставник США Курт Волкер прибув в Україну. Зустрівся, зокрема, із Президентом Петром Порошенком та начальником Генштабу Віктором Муженком. Під час переговорів із Порошенком було визначено "абсолютні пріоритети" щодо ситуації на Донбасі. Згодом Волкер та секретар РНБО Олександр Турчинов обговорили закон про реінтеграцію Донбасу.

  Попередній матеріал
  Фріланд: Канада неухильно підтримує Україну перед обличчям агресії РФ
  Наступний матеріал
  Світовий банк назвав критичне питання для співпраці з Україною
  Loading...