Однією із ключових тем обговорення стало можливе розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі. Свої аргументи "за" наводив український Президент. Глава держави під час виступу наголосив: миротворча місія на Донбасі не може включати в себе представників Росії як країни-агресора.
"Має бути забезпечений надійний міжнародний контроль над тимчасово неконтрольованою частиною українсько-російського державного кордону. Адже не може бути успіху в досягненні миру на Донбасі, не запобігаючи подальшого проникнення російських військ, зброї, обладнання та найманців на Донбас. Розгортання миротворчої операції ООН повинно відновити справедливість, а не заморозити конфлікт і закріпити окупацію", – наголосив Порошенко.
Кремль не виведе свої війська зі сходу добровільно, продовжує український Президент. Перед тими, хто з десяток разів у цій залі чув фразу від кремлівських посланців, що російської армії на Донбасі немає, Петро Порошенко демонструє військові квитки росіян. Їх вилучені під час боїв за українську територію. Але й без цих доказів, лідери демократичних країн знають, хто є агресором, а хто жертвою.
"У Східній Європі Росія продовжує загрожувати суверенітетам сусідів і намагається змінити міжнародні кордони. А тим часом радикальні терористичні угруповання продовжують варварські атаки – у Барселоні, Парижі, Лондоні. Як напередодні сказав президент Трамп, ми знову постали перед тим , хто погрожує нам хаосом, терором і намагається підірвати суверенітет та процвітання", – зазначив віце-президент США Майк Пенс.
Дипломатія проти смертельної зброї. Результат такої боротьби відомий. Стурбованість демократичного світу не може змусити російські танки залишити український схід, а Північну Корею – припинити ядерні випробування. Але в ООН продовжують шукати саме мирні способи розв'язання конфліктів.
Як і минулого року, з трибуни Генасамблеї продовжують лунати заклики примусу до миру. Але жодна з країн немає дієвого рецепту збереження миру. Тут вже другий день поспіль згадують Україну як приклад боротьби за свою суверенність і цілісність і закликають не стояти осторонь цієї боротьби.
Український Президент пропонує можливий варіант хоча б початку розв'язання конфлікту. Про що йдеться – дивіться в сюжеті: