5 канал

Україна на Генасамблеї ООН: Стурбованість демократичного світу не змусить російські танки залишити Донбас

На засідання Ради безпеки ООН Україна чекала не один місяць, і готувалася. Головне завдання – переконати максимум присутніх у тому, що без миротворчої місії в Донецькій та Луганській областях миру не буде

Однією із ключових тем обговорення стало можливе розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі. Свої аргументи "за" наводив український Президент. Глава держави під час виступу наголосив: миротворча місія на Донбасі не може включати в себе представників Росії як країни-агресора.

"Має бути забезпечений надійний міжнародний контроль над тимчасово неконтрольованою частиною українсько-російського державного кордону. Адже не може бути успіху в досягненні миру на Донбасі, не запобігаючи подальшого проникнення російських військ, зброї, обладнання та найманців на Донбас. Розгортання миротворчої операції ООН повинно відновити справедливість, а не заморозити конфлікт і закріпити окупацію", – наголосив Порошенко.

Кремль не виведе свої війська зі сходу добровільно, продовжує український Президент. Перед тими, хто з десяток разів у цій залі чув фразу від кремлівських посланців, що російської армії на Донбасі немає, Петро Порошенко демонструє військові квитки росіян. Їх вилучені під час боїв за українську територію. Але й без цих доказів, лідери демократичних країн знають, хто є агресором, а хто жертвою. 

5 канал

"У Східній Європі Росія продовжує загрожувати суверенітетам сусідів і намагається змінити міжнародні кордони. А тим часом радикальні терористичні угруповання продовжують варварські атаки – у Барселоні, Парижі, Лондоні. Як напередодні сказав президент Трамп, ми знову постали перед тим , хто погрожує нам хаосом, терором і намагається підірвати суверенітет та процвітання", – зазначив віце-президент США Майк Пенс.

Дипломатія проти смертельної зброї. Результат такої боротьби відомий. Стурбованість демократичного світу не може змусити російські танки залишити український схід, а Північну Корею – припинити ядерні випробування. Але в ООН продовжують шукати саме мирні способи розв'язання конфліктів.

Як і минулого року, з трибуни Генасамблеї продовжують лунати заклики примусу до миру. Але жодна з країн немає дієвого рецепту збереження миру. Тут вже другий день поспіль згадують Україну як приклад боротьби за свою суверенність і цілісність і закликають не стояти осторонь цієї боротьби.

Український Президент пропонує можливий варіант хоча б початку розв'язання конфлікту. Про що йдеться – дивіться в сюжеті: 

 

Попередній матеріал
В Україні створюють Управління прикордонної служби в зоні АТО
Наступний матеріал
Пленарне засідання ВР, на якому нардепи продовжать розглядати судову та пенсійну реформи – трансляція завершена
Loading...