Валерій Чалий washingtonexaminer.com

США вводитимуть нові санкції, поки агресор не залишить Україну – посол

Санкційний процес уже не зупинити без зміни підходу Росії та її активних дій для деекскалації ситуації на сході

Сполучені Штати запроваджуватимуть нові санкції проти Росії, допоки вона не виведе своїх військових з окупованого Донбасу та не відновить територіальну цілісність і суверенітет України. У цьому запевнив посол України в США Валерій Чалий, передає "112 Україна". 

За словами дипломата, йдеться зокрема і про осіб з "Кремлівської доповіді", наближених до президента Росії Володимира Путіна. Вони також можуть потрапити під дію санкцій.

"Ми вітаємо це рішення. Це ("Кремлівська доповідь" – ред.) консолідований крок і законодавчої гілки влади – Конгресу, і виконавчої – адміністрації президента США Дональда Трампа – щодо імплементації санкцій. У роз’ясненні міністерства фінансів і Державного департаменту США чітко зазначено, що закон про протидію супротивникам США через санкції, а там є Росія, ухвалений саме через російську агресію проти України та анексію Криму, тому, очевидно, що будуть подальші кроки", – зазначив Чалий.

Посол вважає, що подальшим кроком США стане запровадження конкретних санкцій щодо осіб як із цього списку, так і з додаткових  "але це процес, який вже не зупиниш без зміни підходу Росії".

Чалий додав, що зміна підходу Росії полягає у "виведенні військ з української території, поверненні всіх наших полонених та затриманих, закритті кордону за допомогою міжнародної місії. Я маю на увазі місію ООН або інші механізми, повернення до ситуації, коли суверенітет та територіальна цілісність України буде відновлена".

"Інакше – не тільки санкції, весь комплекс заходів тиснутиме на Росію", – наголосив дипломат.

Він зауважив, що "це не є такий тиск, що дає ефект миттєво, але ми вже бачимо: та лінія, яку вели не один рік, вже дає результати".

Нагадаємо, у США була опублікована так звана Кремлівська доповідь. Адміністрація Білого дому прозвітувала про чиновників і бізнесменів з найближчого оточення Путіна та їхні активи за кордоном. У переліку – 114 чиновників і 96 олігархів. У Росії відреагували на оприлюднення "списку друзів" Путіна та заявили, що США таким чином намагаються "взяти Росію на переляк"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Це війна не від нашого імені": як у Санкт-Петербурзі підтримують Україну – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У штабі АТО пояснили просування ЗСУ на нові позиції в "сірій зоні"
Наступний матеріал
Гужва попросив політичного притулку в Австрії
Loading...