5 канал

"Не вважаємо це нормою": про що говорили новий голова ОБСЄ та Клімкін

Альтернативи Мінським угодам немає, наголосив очільник організації

Міністр закордонних справ Павло Клімкін та голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі Анджеліно Альфано вже завтра відвідають Донбас. Про це вони повідомили на спільній прес-конференції 30 січня, інформує кореспондент "5 каналу". 

Як зазначив Альфано, він хоче на власні очі побачити, що відбувається на сході. Зокрема, у планах дипломатів – відвідати прифронтовий Маріуполь та одну із сільських шкіл на Донеччині. 

Під час конференції говорили сторони і про потенціал роботи ОБСЄ в Україні, миротворчу місію, обмін заручниками та оприлюднення так званого Кремлівського списку США.

Міністр закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії уперше завітав до України як чільник ОБСЄ. Як відомо, від січня цього року саме Італія головує в організації.

Як наголосив Анджеліно Альфано, офіційний Рим підтримує Україну, а подолання "кризи в Україні" є пріоритетним завданням на сьогодні в ОБСЄ. Альтернативи Мінським угодам немає, зауважив очільник організації.

"Ми розуміємо, що не можна по-іншому виконувати Мінські домовленості. Ми не можемо дивитися на сьогоднішню ситуацію і вважати її за норму. Сподіваємося, що і в Нормандському форматі, і в інших переговорах, які відбуваються, ми зможемо дійти обопільної згоди щодо виконання Мінських угод і змінити поточну ситуацію", – висловив сподівання голова ОБСЄ. 

"Сьогодні ми розмовляли про те, як збільшити потенціал Місії (ОБСЄ – ред.) – і людський, і технічний. Місія на сьогодні не може виконувати свій мандат на окупованій території. Мандат Спеціальної моніторингової місії – це вся територія України. Це означає і окупований Донбас, і окупований Крим", – наголосив своєю чергою очільник МЗС України Павло Клімкін.

Обговорили Клімкін та Альфано подальший розвиток двосторонніх відносин між країнами, зокрема політичні та економічні аспекти. Після завершення прес-конференції представники країн вирушили на спільний Українсько-італійський бізнес-форум. 

Більше деталей – у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Зелені чоловічки" на вулицях окупованого Луганська – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
/
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
/
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
/
ОРДЛО_"зелені чоловічки"
ОРДЛО, "зелені чоловічки"
/
ОРДЛО, "зелені чоловічки"
/

Попередній матеріал
Бійка між "Нацдружинами" та поліцією: хто провокує конфлікт
Наступний матеріал
"Комунальне лихо" у Кропивницькому: чому без тепла залишилися 25 тисяч містян
Loading...