5 канал

Генсек ОБСЄ розповів, у чому складність введення миротоворців ООН на схід

Наразі є чимало пропозицій, однак міжнародна спільнота немає чіткого розуміння й бачення, як це має відбуватися

До повного виконання Мінських угод закликав сторони конфлікту на Донбасі Генеральний секретар ОБСЄ Томас Ґремінґер. Нині він перебуває в Україні з офіційним візитом, передає "5 канал".

За словами політика, для нього було вкрай важливо здійснити один з перших офіційних візитів саме до України.

У Києві Ґремінґер вже провів зустрічі з Президентом України Петром Порошенком та чільником МЗС Павлом Клімкіним. Сторони обговорювали ситуацію на сході, діяльність СММ ОБСЄ, а також пропозицію введення миротворчої місії ООН на Донбас.

Як зауважив Ґремінґер, шлях до запровадження ініціативи буде непростим.

"Місію повинен погодити Радбез ООН. Наразі ж, якщо подивитися на різноманітні пропозиції, то чіткого розуміння ще немає, і процес ухвалення такого рішення буде складним. ОБСЄ готова до консультацій, і готова запропонувати свої знання та експертні навички. У нас є понад три роки досвіду діяльності у цьому районі, водночас ми вкотре закликаємо сторони до виконання Мінських домовленостей", - заявив новий Генсек ОБСЄ.

Який саме варіант пропозиції щодо миротворців готова підтримати ОБСЄ та чи підтримає вона ініціативу України ввести миротворців на усю територію окупованого Донбасу, аж до російсько-українського кордону – наразі невідомо.

Довідка: 5 вересня президент РФ Володимир Путін у заяві вирішив вказати умови, за яких можливе введення миротворців ООН на український схід та навіть окреслив територію для цього. Також президент РФ вирішив висловити думку, що відповідне питання "не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, "ДНР" і "ЛНР".

У МЗС України офіційно відреагували на заяви Путіна. Крім того,  віце-спікер ВР Ірина Геращенко різко відповіла на "інструкцію Путіна" щодо миротворців ООН на сході. 

Попередній матеріал
На шахті Нововолинська через обвал будівлі загинув чоловік
Наступний матеріал
"Бракує пристрасті, але вражає": У Нацопері Італії вперше диригентом став робот
Loading...