Кучма
Кучма obozrevatel.com

Кучма про миротворців на Донбасі: Росія хоче загнати цю ситуацію в кут

Якщо миротворчі війська і будуть введені в Україну, сказав екс-президент

Представник України в тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо врегулювання ситуації на Донбасі, другий президент (1994-2005 рр.) Леонід Кучма сумнівається, що на території України буде введено миротворчі війська. На брифінгу в п'ятницю, в Дніпрі Кучма зазначив, що в тому вигляді, в якому Росія пропонує введення миротворчих військ, "нас це абсолютно не влаштовує", пише "Інтерфакс-Україна"

"Росія хоче загнати в такий кут цю ситуацію, що потім не знатимемо, як вийти", – сказав він. Кучма також висловив сподівання, що якщо миротворчі війська і будуть введені в Україну, то вони мають перебувати на всій території країни: "Миротворчі війська мають стояти на всій території України".

Він не виключив, що миротворчі війська можуть стояти на лінії зіткнення, "але на українсько-російському кордоні обов'язково, кордон - святеє святих".

Представник України в ТКГ також висловив здивування щодо ідеї залучення миротворців до охорони спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. "Що таке миротворчі війська для охорони Спеціальної місії ОБСЄ? Це знущання просто: миротворці мають охороняти миротворців. Миротворчі війська вводять для того, щоб охороняти населення і сприяти припиненню конфлікту протиборчих сторін", - наголосив він. Кучма також нагадав, що на сьогодні 400 км кордону України, що не охороняється.

Як повідомляв 5.UA, 5 вересня президент РФ Володимир Путін у заяві вирішив вказати умови, за яких можливе введення миротворців ООН на український схід та навіть окреслив територію для цього. Також президент РФ вирішив висловити думку, що відповідне питання "не може бути вирішене без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, "ДНР" і "ЛНР". У МЗС України офіційно відреагували на заяви Путіна. Крім того,  віце-спікер ВР Ірина Геращенко різко відповіла на "інструкцію Путіна" щодо миротворців ООН на сході. 

Попередній матеріал
Віддані Україні: як присягають на вірність поліцейські Донеччини
Наступний матеріал
"Зняли краватки": депутат БПП розповів про непублічну зустріч Президента з однопартійцями
Loading...