time-ua.com

Миротворці ООН на Донбасі: Порошенко назвав 5 принципових умов України

За півтора тижні Порошенко вирушить до Нью-Йорка на Генасамблею ООН, де з міжнародними партнерами має обговорити параметри миротворчої місії на Донбасі

Президент України Петро Порошенко назвав 5 принципових умов України щодо введення миротворці ООН на Донбас. Про це він сказав під час виступу у Верховній Раді.

"По-перше, ми виступаємо за розгортання повноцінної миротворчої місії ООН на всьомуДонбасі. Вона повинна мати на меті не консервацію російської окупацію, не легалізацію російської присутності, а забезпечення тривалого миру в окремих районах Донецької і Луганської областейУкраїни та повне відновлення територіальної цілісності нашої держави.

По-друге, майбутня місія ООН повинна бути розміщена на всій окупованій частині території, включаючи ділянку українсько-російського кордону.

По-третє, згадана місія повинна відповідати керівним принципам здійснення міжнароднихпринципівООН, що апріорі виключає участь в ній представників країни-агресора чи сторін конфлікту.

І по-четверте, ніякого узгодження з російськими бойовиками параметрів майбутньої участі місії ООН іти не може.

По-п'яте, робота над згаданою ініціативою жодним чином не є підставою для скасування існуючих міжнародних санкцій проти Російської Федерації. Вони мають залишатися чинними до повного відновлення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави через виконання Мінських домовленостей".

Порошенко також зауважив, що домовитися про параметри миротворчої місії буде надзвичайно складно і сказав, що за півтора тижні вирушить до Нью-Йорка на Генасамблею ООН і за допомогою міжнародних партнерів Франції, Німеччини і США "ми обов'язково встановимо мир, обов'язково повернемо окуповані території. повернемо суверенітет". Він додав, що для нас актуальний саме політико-дипломатичний шлях вирішення, бо на окупованих територіях залишається мирне населення, а ми не будемо робити "другу Чечню".

Порошенко також анонсуав найближчим часом оприлюднення і винесення на обговорення закону про реінтеграцію Донбасу.

Повний виступ Президента України у Верховній Раді:

90 хвилин про курс України: Порошенко виступив зі щорічним зверненням до нардепів у ВР – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Порошенко: Епоха газового шантажу в минулому, завдання України – змінити організацію транзиту
Наступний матеріал
Будинки розлітаються на бруски: шокуючі кадри наслідків урагану "Ірма" на Карибах – відео
Loading...

Порошенко закликав скасувати депутатську недоторканність для "нової Ради"

Пленарне засідання ВР, на якому виступив Президент України – відео

Порошенко виступить у Раді 7 вересня – Парубій

Представник Президента у ВР анонсувала перезавантаження Кабміну

Порошенко може звернутися з посланням до Ради в перший день нової сесії - Парубій

Порошенко: В належний час я ініціюю референдум щодо вступу України до ЄС і НАТО